Pucowanie sevenki

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
kreciq
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2008, 23:02
Motocykl: Honda CB750 SF
Lokalizacja: 3miasto

Pucowanie sevenki

Postautor: kreciq » 18 cze 2008, 23:30

To mój pierwszy post na tym forum, a juz problemy do rozwiązania...
Macie jakies sposoby na doczyszczenie wydechów z roztopionych podeszw trampek, wtopionych poliestrowych spodni itp? Tak się cholerstwo wżarło, że żadna chemi a tego nie rusza... nawet nagrzewałem tłumik żelazkiem mając nadzieje ze jak ten plastik podgrzeje to przejdzie na szmatkę, ale nie dało rady :?
Mam się pogodzić z tym i stwierdzić, że to permanentne???
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja to mam wrażenie że się pomyliłem o_0

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6176
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pucowanie sevenki

Postautor: KLOSZ » 19 cze 2008, 07:45

To mój pierwszy post na tym forum, a juz problemy do rozwiązania...
Ano wlasnie, to nie ten dzial na takie sprawy...

W kwestii wydechow to po jakims czasie daje sie opanowac sztuke jazdy na sevence bez palenia gumy na tlumikach (oczywiscie zakladam,ze nie jezdzisz w butach na 5 cm obcasie, bo wtedy ta sztuka moze byc niewykonalna). Co do czyszczenia to na kazdym motobajzlu mozna kupic specjalne pasty do czyszczenia chromow, mysle ze taka pasta dalaby rade. Wtespnie trzebaby bylo wyczyscic ile sie da metodami tradycyjnmi (szmatka z jakims szuwaksem typu benzynka/rozpuszczalnik/mydlo * niepotrzebne skreslic) a pozniej wspomniana pasta do chromow i powinno byc git.

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Re: Pucowanie sevenki

Postautor: dofo » 19 cze 2008, 10:09

1) Kazdy dzial ma opis, a ten w ktorym napisales glosi "Propozycje zmian, dodatków, zgłoszenia niepoprawnego działania..."

2) Milo, ze sie przedstawiles w powitalni.

3) Jezeli warstwa syfu jest gruba i mocno spalona to najpierw polecam b. ostrozna zabawe takimi wysuwanymi i lamalnymi nozykami. Odcinasz tym czyms warstwa po warstwie, az dojdziesz praktycznie do samego chromu, a potem bawisz sie juz np. legendarnym Autosolem, lub inna pasta polerska.

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: Pucowanie sevenki

Postautor: lopuch » 19 cze 2008, 13:41

W podobny sposób mam warstwke spodu tankbaga na kolektorze :shock: czekam az sie usmaży do końca i odpadnie :)
Ja wyzjne zasade że moto :moto: do jeżdzenia :rock: a nie do czyszczenia ;)


Aczkowliek podziwiam posiadaczy amratury jak dokładnie wypucowują :wytrysk: chromiki ... :D

Dofo - ale z ciebie texas ranger :diabelek: rozumiem że na forum ornung musi być :)
ja tam zawsze :dupa: regulamin i :sex_anal: zasady ;)
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Re: Pucowanie sevenki

Postautor: lesor » 19 cze 2008, 17:51

Macie jakies sposoby na doczyszczenie wydechów z roztopionych podeszw trampek, wtopionych poliestrowych spodni itp?
Wujek Dobre Trzy Rady:
W zależności od rodzaju zabrudzenia:
- rozgrzać tłumiki (nomalnie, jeżdżąc) i przypalone trampki tudzież prezony oczyszczać drewnianą szpatułką/deseczką;
- na zimno polerować AUTOSOLem - nie jest przesadnie drogi a bardzo efektywny i sprawdzony (ja po takim czyszczeniu dodatkowo myję jakimś detergentem i dokładnie spłukuję);
- zasłyszane od zaufanego kulegi: spsikać środkiem do czyszczenia piekarników/kuchenek z dobrego sklepu AGD. (od razu podpowiem, że nie chodzi o CIF)

:rock:
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Re: Pucowanie sevenki

Postautor: dofo » 19 cze 2008, 19:32

Dofo - ale z ciebie texas ranger :diabelek: rozumiem że na forum ornung musi być :)
ja tam zawsze :dupa: regulamin i :sex_anal: zasady ;)
Zebym ja identycznego podejscia nie zaczal przejawiac wzgledem tobie podobnych :mrgreen: :P

TomeG
(ex SF)
Posty: 135
Rejestracja: 11 lut 2005, 17:05
Motocykl: CB 1300
Lokalizacja: Świdnica

Re: Pucowanie sevenki

Postautor: TomeG » 27 cze 2008, 00:32

CZESc
W Niemczech jest taki srodek Abruzzo są to male sciereczki nasaczone jakims srodkiem pieniacym sie pod wplywem namoczenia. Jest to dokładniej zwitek drucików strasznie małych. Bez obaw nie jesteś w stanie porysować chromu, od lat tego uzywalem do SF i nic sie nie dzialo zarówno do wydechów jak i do kolektorów. polecam rewelacja, na tą chwile nie iwem czy jest to dostepne w Polsce.
TomeG


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości