Szybka w kasku

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1824
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Szybka w kasku

Postautor: LuTo » 14 kwie 2008, 13:10

czesc

Czy mozecie podpowiedzieć, jak się wypina szybkę w Airohu SV55?

z tego co pamiętam, któryś z kolegów kupił sobie ten kask i moze miał okazję przejść tę procedurę:) .

Chciałbym sobie wkleić antyfoga, jednocześnie niczego nie uszkadzając, bo trochę śmiesznie by mi się rankami jeździło do pracy w otwatym kasku :moto: :naughty: .

help me, pls
========
LuTo
Obrazek

Hahacz
Beniamin
Beniamin
Posty: 70
Rejestracja: 05 lis 2006, 16:19
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Re: Szybka w kasku

Postautor: Hahacz » 14 kwie 2008, 17:48

Z tego co pamiętam to fabryczny antifog jest wklejany i nic mu tam za bardzo nie wadzi...

Ale skoro pytasz...

Zamknięta szczęka, blenda schowana, szybka podniesiona na przedostatni ząbek (czyli drugi od góry licząc, że pierwszy to położenie najwyższe). Ciągniesz do dołu pazurem, paluchem lub śrubokrętem za taki elemencik ze sprężynką znajdujący się tam gdzie szybka się kończy, teraz taki rancik w szybce ma wolną drogę i jedna strona jest zdjęta... Teraz to samo z drugiej i gotowe.

Ale... chyba to w instrukcji jest :D, masz piracki kask? :D

Awatar użytkownika
jaqbik
zbokus maximus
Posty: 866
Rejestracja: 20 lip 2005, 12:39
Motocykl: GQO K1200R
Lokalizacja: Poznań

Re: Szybka w kasku

Postautor: jaqbik » 14 kwie 2008, 19:14

masz piracki kask? :D
Z blendą na jedno oko :D :D :D
"Kiedy czuję pęd powietrza
i w kolejny zakręt składam się..."

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1824
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: Szybka w kasku

Postautor: LuTo » 14 kwie 2008, 21:00

Z tego co pamiętam to fabryczny antifog jest wklejany i nic mu tam za bardzo nie wadzi...

Ale skoro pytasz...

Zamknięta szczęka, blenda schowana, szybka podniesiona na przedostatni ząbek (czyli drugi od góry licząc, że pierwszy to położenie najwyższe). Ciągniesz do dołu pazurem, paluchem lub śrubokrętem za taki elemencik ze sprężynką znajdujący się tam gdzie szybka się kończy, teraz taki rancik w szybce ma wolną drogę i jedna strona jest zdjęta... Teraz to samo z drugiej i gotowe.

Ale... chyba to w instrukcji jest :D, masz piracki kask? :D

dzieki za info, ale włąśnie jak to przeczytałem, to byłem tuż po.... :)


jakoś sobie dałem radę,
i wczesniej podejrzewałem tę sprężynową "więckobyłkę z gołkami" :), że służy to wypięcia, ale ta plexa taka krucha mi sie wydaje, i bałem się , ze cóś za mocno podegnę, docisnę, albo inne cóś odwale, a jzdolny jestem bo mi się robota w rękach pali ;) :hihi: :hihi:

a kask jak najbardziej legalny, tylko nie pamiętam gdzie mam karton z instrukcjami :roll:

jakubik, blenda jest cale szczescie w całości ;)



EDIT
Hahacz, rozumiem, ze posiadasz takowego airoha??
miałes okazję pojeździć w innych kaskach?
Jak wg Ciebie wygląda jego głośność? Bo jak na moje lamerskie ucho, to jest jednak "troszkę" głośny, szczególnie powyżej 120
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: Szybka w kasku

Postautor: lopuch » 15 kwie 2008, 12:52

Mam SV55 i jest głośny na moje ucho również
- polecam stopery - tylko potem jak się przyzwyczaisz ciężko się jeździ bez nich :/
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

Hahacz
Beniamin
Beniamin
Posty: 70
Rejestracja: 05 lis 2006, 16:19
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Re: Szybka w kasku

Postautor: Hahacz » 15 kwie 2008, 15:01

Również na me uchy oba wydaje się (jest!!!) głośny, jeździłem jeszcze w Cabergu Rhyno i w kasku enduro. Na dolegliwości akustyczne rzeczywiście stopery lub słuchawki z fajną muzą. Następny będzie jednak kask enduro. Wszystkie z zalet szczękowca zostały przeze mnie niewykorzystane... no oprócz tej blendy cudownej, pięknej, nad wyraz przydatnej

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1824
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: Szybka w kasku

Postautor: LuTo » 28 kwie 2008, 11:02

Małe odświerzenie tematu
Bo jak na moje lamerskie ucho, to jest jednak "troszkę" głośny, szczególnie powyżej 120
kask mi deko przycichł ........... bo dokręciłem śruby mocujące szczękę :mlotek: :mlotek:

ech.......... szkoda gadać, już mnie głowa nie boli od huku po powrocie do domu...................
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Re: Szybka w kasku

Postautor: dofo » 28 kwie 2008, 17:15

Tak czy siak polecam zatyczki 3M.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości