Luźna sruba mocowania zebatki tylnego koła i nakretki

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
kubusmuzzy
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2007, 22:13
Lokalizacja: holandia vinkel, polska Nowa Sól

Luźna sruba mocowania zebatki tylnego koła i nakretki

Postautor: kubusmuzzy » 07 kwie 2008, 13:26

Witam.Mam małe pytanko .Niedawno odebralem moto z serwisu, wymiana opon i całego wydechu.Po przejechaniu ok 20 km cos zaczel blokowac tylne koło.Myślałem że to chamulec.Okazało sie ze odkrecila sie sruba mocowania zębatki.Nieżle ja scieło. :evil: I tylko jedna nakretka jest dokrecona.Co zrobic zeby to sie nie odkrecalo?Pojechac do serwisu i kulturalnie im wyperswadowac spapraną robote.Czy wziaźc to dokrecic porzadnie i omijac ten serwis z daleka?Nie wiem czy moze jakis klej na te nakretki walnac? Poradzcie:)

Hahacz
Beniamin
Beniamin
Posty: 70
Rejestracja: 05 lis 2006, 16:19
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Postautor: Hahacz » 07 kwie 2008, 15:00

Klej do gwintów Loctite, pojemniczek kosztuje z chyba dwadzieścia pare złotych plus dokrecenie odpowiednim momentem

Awatar użytkownika
Wrak
Senior
Senior
Posty: 108
Rejestracja: 26 sie 2007, 09:54
Motocykl: Honda CB 750 SF i VFR 800 VTEC
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Wrak » 07 kwie 2008, 16:28

No właśnie ale takie rzeczy to powinni w serwisie zrobić.
Hito wa mikake ni yoranu mono.

Awatar użytkownika
Stefan
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 205
Rejestracja: 27 paź 2007, 19:15
Motocykl: Honda cb 750 F 2 Seven Fifty
Lokalizacja: Racibórz

Postautor: Stefan » 07 kwie 2008, 17:43

Mała uwaga- po nasmarowaniu gwintów klejem, wkręcać dopiero po kilku minutach, nie bezpośrednio po nałożeniu.

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 07 kwie 2008, 18:22

Kup sobie nowe nakrętki M10x1,25 z hamulcem teflonowym i bez klejów (albo i z klejem)dokręć z odpowiednią siłą.
Do tego serwisu bym podjechał, podziękował że chcieli zabić swojego klienta(jak by Ci zablokowało to koło na maxa podczas złożenia w zakręcie) i omijał ich szerokim łukiem.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Hahacz
Beniamin
Beniamin
Posty: 70
Rejestracja: 05 lis 2006, 16:19
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Re: Luźna sruba mocowania zebatki tylnego koła i nakretki

Postautor: Hahacz » 07 kwie 2008, 20:54

"Mała uwaga- po nasmarowaniu gwintów klejem, wkręcać dopiero po kilku minutach, nie bezpośrednio po nałożeniu."


A czemu tak? Klej do gwintów zdaje się wiąże "pod-nieobecność-powietrza"

Awatar użytkownika
Stefan
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 205
Rejestracja: 27 paź 2007, 19:15
Motocykl: Honda cb 750 F 2 Seven Fifty
Lokalizacja: Racibórz

Re: Luźna sruba mocowania zebatki tylnego koła i nakretki

Postautor: Stefan » 07 kwie 2008, 21:18

Obserwowałem tą czynność kilkakrotnie w wykonaniu dobrego mechanika motocyklowego, nigdy się nie spieszył z zakręcaniem śrub posmarowanych tym środkiem smarno-uszczelniającym ( gość przez szereg lat pracował w serwisie Hondy). Nie mam wiedzy chemicznej ale wydaje się, że ten kit uszczelniający uzyskuje optimum właściwości po pewnym czasie wiązania, podobnie jak choćby kleje budowlane do płytek.

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Re: Luźna sruba mocowania zebatki tylnego koła i nakretki

Postautor: lesor » 08 kwie 2008, 09:03

Myślę, że to taka maniera tegoż mechanika.
Moja to czyszczenie szczoteczką i benzyną/rozpuszczalnikiem śrub przed skręcaniem na loctite.
Co nie znaczy, że nie będzie trzymać jeśli się nie myje.
Trzyma.

Mogę jedynie dodać, że należy potrząsnąć buteleczką z klejem i pierwsze krople przeznaczyć na zmarnowanie - zauważyłem, że następne są gęściejsze i mają inny odcień. Nina niech się wypowie :)
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości