Łożyska....

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Mateo82
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2006, 10:24
Lokalizacja: Boników woj. Wielkopolskie

Łożyska....

Postautor: Mateo82 » 14 lut 2008, 13:31

Siema czy ktoś mógł by mi odpowiedzieć na pytanie odnośnie łożysk główki ramy czy te z SF są takie same jak w NH ? W sklepach jak mówie Night Hawk to rozkładają ręce, jak by ktoś coś wiedział to z góry dziękuje za pomoc.

rybson13
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2006, 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Łożyska....

Postautor: rybson13 » 14 lut 2008, 17:02

Siema czy ktoś mógł by mi odpowiedzieć na pytanie odnośnie łożysk główki ramy czy te z SF są takie same jak w NH ? W sklepach jak mówie Night Hawk to rozkładają ręce, jak by ktoś coś wiedział to z góry dziękuje za pomoc.

Wez wyjmij swoje lozyska, jedz do jakies hurtowni sklepu z lozyskami smieringami i tego typu pierdolami, pokazesz lozysko i sprzedawca Ci d atakie same o takich samych wlasciwosciach za 35zl a nie tak jak w sklpeach motocyklowych czy allegro wolaja po 100zl-150zl

Awatar użytkownika
tomal
Junior
Junior
Posty: 34
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:33
Motocykl: CB 750 SevenFifty
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łożyska....

Postautor: tomal » 02 maja 2008, 15:59

Witam, ostatnio odebrałem moto z przeglądu w serwisie i powiedzieli mi, że łożysko główki ramy jest definitywnie do wymiany (130zł łożysko + 180zł robota). Z tym że ja jakoś nie zauważyłem żeby trzeba było je wymieniać... Prowadzi się dobrze, nic nie stuka, kierownica obraca się płynnie. Czy słuchać się ich czy jeździć dopuki nie zauważę jakichś złych objawów? A tak w ogóle to wydaje mi się, że jest jeszcze możliwość dokręcenia tego łożyska jakby się pojawił jakiś luz. Jak się ew do tego zabrać?
Pozdro
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi. [Albert Einstein]

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Re: Łożyska....

Postautor: lesor » 04 maja 2008, 23:16

Można dokręcić ale jak jest wybita bieżnia na środku to "zły objaw" będzie ostatnim jaki zauważysz przed glebą. :)
W sevenie, miałem do wymiany: motocykl walił sie w zakrętach. Nie było nic czuć dopokąd nie zdjęliśmy z chłopakami lag. JAk zostały same półki to dopiero wtedy było czuć "klik" w pozycji środkowej (czyli do jazdy "na wprost").
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości