opony do Seveny

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
zmorka
Beniamin
Beniamin
Posty: 88
Rejestracja: 08 lut 2009, 15:17
Motocykl: cb 750

Re: opony do Seveny

Postautor: zmorka » 16 lip 2009, 18:30

Trollski z tego co sie orientuje kupiles maxxis-y , czy mozesz sie podzielic wrazeniami w stosunku do poprzednich opon (jakie miales?) , znalazlem cos takiego:

http://moto.allegro.pl/item684092333_op ... omaxx.html

a moze jak stane na nogi to bym sobie zmienil, bo cena jest swietna - czekam na Twoja opinie, dzieki :)
Lepiej krótko świecić niż długo kopcić.

Awatar użytkownika
Trollski
stary Seveniarz
Posty: 253
Rejestracja: 09 sty 2008, 09:38
Motocykl: Locha
Lokalizacja: Gliwice

Re: opony do Seveny

Postautor: Trollski » 17 lip 2009, 14:47

no na tyle mam tą opone z linka. cena faktycznie super.

pierwsze 500 km to była masakra - ale podejrzewam ze to dlatego ze z opony musiała sie zetrzec na sliczna czarna fabryczna powłoka :)
teraz ja rozjezdziłem i jest super.

od czasu jak mam te opony pokochałem zakręty. w mokrym jezdze bardzo asekuracyjnie wiec nie powiem Ci jak sie te opony spisuja gdy pada a jezdzi sie dosc dynamicznie.

ogolnie to jestem zadowlony.

z 1500 km na mich zro bilem, zero znak zuzycia a jednak daje w palnik troche :)

joebar
Junior
Junior
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2007, 14:39
Lokalizacja: Legionowo

Re: opony do Seveny

Postautor: joebar » 18 lip 2009, 22:21

Witam,

Chętnie podziele się spostrzeżeniami dotyczącymi maxxisa.

Przód mam oponę metzeler z6 która ma około 6 lat (typowo profil spotrowy).
Tył maxxis promaxx który ma nieco ponad dwa lata (profil raczej do choperów niż do tego motocykla moim zdaniem a na pewno nie do pary z z6!)

Tylną oponę założył poprzedni właściciel kierując się oszczędnościami i spokojnym stylem jazdy, ta opona spokojnie mu wystarczała. Niestety razem te opony całkowicie nie współgrają w moim odczuciu bo mają zupełnie inne profil, jest to widoczne już gołym okiem. Wyciskam z swojej seveny chyba już wszystko co ona oferuje i różnica wynikająca z budowy opony objawia się uślizgami tylnego koła przy maksymalnym położeniu motocykla np na rondach czy łukach. Oczywiście jest to bardzo fajna zabawa i bardzo często sam wymuszam takie zachowanie motocykla natomiast nie każdemu może to odpowiadać. Ewidentnie czuć punkt w którym tylna opona jedzie już na krawędzi a przednia cały czas jeszcze ma nieco zapasu, po przejściu tego progu zaczyna się już uślizg tylengo koła.

Na tylenj oponie przejechałem 6,5 tys km a poprzedni właściciel zrobił tysiąc. Nie szczędze jej nic a nic bo seven dostaje ostro. W tym momencie guma doszła do kontrolek zużycia czyli można powiedzieć że to już jej koniec. Trzyma całkiem niźle oczywiście jak się rozgrzeje, na deszczu też nie jest źle choć przy niskim bieżniku nie radzi sobie już wystraczająco z opdrowadzaniem wody i potrafi stracić przyczeponośc nawet na 3 biegu jak jest sporo wody na jezdni.

W moim odczuciu nie jest to opona do dużych pochyleń.

Aktulanie zastanawiam się na zmianą kompletu na supermaxx albo na micheli pilot road 2 tylko oczywiście to już inna półka cenowa.

Osobiście uważam że opony zawsze powinny być dobierane z tej samej rodziny bo tylko wtedy mamy pewność że motocykl uzyska odpowiednie właściwości trakcyjne.

Oczywiście są to moje subiektywne odczucia i nie musicie się z nimi zgadzać.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
zmorka
Beniamin
Beniamin
Posty: 88
Rejestracja: 08 lut 2009, 15:17
Motocykl: cb 750

Re: opony do Seveny

Postautor: zmorka » 18 lip 2009, 23:02

joebar dzieki za opinie, jest bardzo ciekawa, ale ja juz tych opon tak czy inaczej nie kupie, teraz bede szukal nowego wlaciciela do mojego moto, tak sie zlozylo,ze ja raczej dlugo nie pojezdze :moto:
Lepiej krótko świecić niż długo kopcić.

radek
Junior
Junior
Posty: 18
Rejestracja: 18 lip 2009, 21:03
Motocykl: Honda seven fifty
Lokalizacja: Konstancin - Jeziorna

Re: opony do Seveny

Postautor: radek » 19 lip 2009, 12:28

ja mam MIchelin Pilot Road z przodu i z tyły w standardowych rozmiarach i nie mam powodow do narzekania.

rosso-nero
stary Seveniarz
Posty: 391
Rejestracja: 28 wrz 2008, 20:56
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Łódź

Re: opony do Seveny

Postautor: rosso-nero » 20 lip 2009, 14:41

Pilot Road 2 :spoko: . Rozmiar zgodny z fabryką.

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: opony do Seveny

Postautor: lopuch » 21 lip 2009, 13:01

Joebar
a nie lepeij dokupić Z6 do kompletu ?
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

joebar
Junior
Junior
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2007, 14:39
Lokalizacja: Legionowo

Re: opony do Seveny

Postautor: joebar » 21 lip 2009, 22:26

Właśnie o tym samym pomyślałem, tylko że opona z przodu ma równe 6 lat i pomimo wysokiego bieżnika napewno daleko jej do właściwości nowej opony.

Z drugiej strony zastanawiam się czy kupowanie PR 2 o cenę których dzisiaj się dowiadywałem (ok 1,5 tys zł z montażem w serwisie motycklowym) czy to nie lekka przesada do takiego motocykla jakim jest cebula skoro mój znajomy jeździ hayą na takich oponach. Różnica między maszynami jest nieco większa niż mała przepaść :sciana:

Zresztą nawet opony ze złota nie dałaby mi 100% poczucia bezpieczeństwa pamiętając o tym ile piachu leży na naszych drogach, bo tego zawsze najbardziej się boję jak już gdzieś się kładę w zakręcie. Dziury i koleiny można już chyba pominąć :cry:

Awatar użytkownika
Czyzyk
Senior
Senior
Posty: 135
Rejestracja: 30 wrz 2008, 22:07
Motocykl: Honda CB Seven Fifti. Viadro
Lokalizacja: Warszawa

Re: opony do Seveny

Postautor: Czyzyk » 21 lip 2009, 23:15

Dokładnie zgadzam się z przedmówcą.Jeździłem na p.mezeler t.danlop.Takie były jak kupiłem cebule 7tysi temu.Zastanawiałem się nad zmianą na rożne laczki,ale ostatni test w świecie motocykli,uzmysłowił mi jedno.Czy potorfie zamknąć gumę,nie.Czy latam na mokrym do uślizgu,też nie więc poco mam się szarpać na jakieś szaleństwa skoro i tak tego nie docenię.Guma ma być nowa i z średniego przedziału cenowego.

rosso-nero
stary Seveniarz
Posty: 391
Rejestracja: 28 wrz 2008, 20:56
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Łódź

Re: opony do Seveny

Postautor: rosso-nero » 22 lip 2009, 19:39


Z drugiej strony zastanawiam się czy kupowanie PR 2 o cenę których dzisiaj się dowiadywałem (ok 1,5 tys zł z montażem w serwisie motycklowym) czy to nie lekka przesada do takiego motocykla jakim jest cebula skoro mój znajomy jeździ hayą na takich oponach. Różnica między maszynami jest nieco większa niż mała przepaść :sciana:
1. PR 2 można kupić na Allegro już od kwoty 1.150,00 za komplet w rozmiarze sevenkowym.
2. Skoro jeździ na Hajce na takich gumach, to świadczy o nich b.dobrze chociaż dla Hajki byłyby lepsze Pilot Powery.
Dokładnie zgadzam się z przedmówcą.Jeździłem na p.mezeler t.danlop.Takie były jak kupiłem cebule 7tysi temu.Zastanawiałem się nad zmianą na rożne laczki,ale ostatni test w świecie motocykli,uzmysłowił mi jedno.Czy potorfie zamknąć gumę,nie.Czy latam na mokrym do uślizgu,też nie więc poco mam się szarpać na jakieś szaleństwa skoro i tak tego nie docenię.Guma ma być nowa i z średniego przedziału cenowego.
1. Gumy można pozamykać na kartoflaku również, sam widziałem gościa zamykającego opony na Uralu (ale bez kosza :diabelek: ).
2. Opony w technologii 2CT oprócz lepszych właściwości podczas jazdy są również trwalsze, co jest chyba argumentem nie do przecenienia.

Reasumując każdy i tak kupi co mu pasuje :P .

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: opony do Seveny

Postautor: KLOSZ » 22 lip 2009, 21:05

Ja dopisze jeszcze tylko to co juz gdzies w okolicy pisalem wczesniej.
Owszem mozecie sobie jezdzic spokojnie, jak pada deszcz to siedziec w domu, nie winklowac na maksa itp. itd, ale moze sie zdarzyc, ze jakis slepu kapelusznik wyjedzie wam na droge w nieoczekiwanym momencie i wtedy lepsza opona (czyt. oferujaca wiekszy zapas przyczepnosci) moze wam uratowac cztery litery i zelazo.
Mnie glownie ten argument przyswiecal przy wyborze i decyzji o zakupie PR2.
A poki co, to w czasie jazdy moja granica wytrzymalosci psychicznej jest odlegla od granicy wytrzymalosci tych kapci. Ale ja to jezdzic nie umiem i to pewnie dlatego ;-). Na szczescie (odpukac w niemalowane czolo) nie mialem jeszcze zadnej ekstremalnej sytuacji awaryjnej na drodze (moze za wyjatkiem kilku ostrzejszych przyhamowan ;-) ), ale jesli by mi sie zdarzyla to przynajmniej bede mial czyste sumienie, ze dolozylem wszelkich staran sprzetowych zeby miec maksymalne szanse na ratunek ;-).
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: opony do Seveny

Postautor: lopuch » 23 lip 2009, 14:54

Panowie w ostanim motocyklu jest test łoponek - I wychodzi że i oweszem piloty są niezłe ale jakieś Dunlopy bodajże na suchym wypadły grubo lepiej.
Ja tam na suchym jeżdze częście - ale wiadomo w Łodzi więcej wody ;) :P

http://www.shrek.pl/galeria/main.php?g2_itemId=30334
Tu jest zdj znajomego na Afryce na torze - Wiem ile kasy wykłada na opony - używki raczej patrzy na stan opony niż marke.
Zamyka papcia bierze gości na supersportach na zakrętach. Pytanie na ile w tym istone są umijętności a ile opona ?
Myślę że daleko mi do poziomu w którym odczuje różnice między Metzlerem Michałem, Continentalem.

Z przyczyn oczywistych Sevenka prawdopodobnie do nowej Z6 przód na tył dostanie Bridgestona Battlaxa BT021/Continental road attack/ Pirelli sport demon.

Jak już założe to napisze jakie są wrażenia z jeżdzenia na 2 innych papciach i jakię są odczucia na mokro :roll: :co:
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: opony do Seveny

Postautor: LuTo » 23 lip 2009, 18:45

========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: opony do Seveny

Postautor: lopuch » 24 lip 2009, 12:55

eeee nie piloty - lodzika w Łodzi nie będzie :rotfl: :P ;)
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

rosso-nero
stary Seveniarz
Posty: 391
Rejestracja: 28 wrz 2008, 20:56
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Łódź

Re: opony do Seveny

Postautor: rosso-nero » 24 lip 2009, 13:00

eeee nie piloty - lodzika w Łodzi nie będzie :rotfl: :P ;)
:co: :co: :co:

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: opony do Seveny

Postautor: lopuch » 24 lip 2009, 13:34

Rosso takie dziwne skojarzenie - bo "lobbujecie" mocno na piloty :) Spoko przyzwyczaiłem się że sam się smieje ze swoich "dowcipów" :diabelek: a inni mnie :mlotek: ale cóż taki lajf:)
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

rosso-nero
stary Seveniarz
Posty: 391
Rejestracja: 28 wrz 2008, 20:56
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Łódź

Re: opony do Seveny

Postautor: rosso-nero » 24 lip 2009, 13:54

Gdybym był udziałowcem grupy Michelin, to pewnie bym lobbował ;) . Mam PR2 i mi pasują, gdybym miał Roadsmarty, to chwaliłbym właśnie je.
A propos, miałem kupić Dunlopy, ale chwilowo nie było w sevenkowym rozmiarze i są Michały.

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: opony do Seveny

Postautor: lopuch » 24 lip 2009, 14:19

Klosz pewnie ma % od sprzedaży ;) I cie namówił - za coś bajery do seveny trzeba kupować :mrgreen:
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: opony do Seveny

Postautor: KLOSZ » 24 lip 2009, 14:41

Jasssne, odpalilem mu za friko czapeczke z napisem Michelin i wycieczkowy zestaw do szorowania garnkow, z firmowym nadrukiem Michelin oczywiscie.
W tej sytuacji nie mogl kupic niczego innego... :hahaha:
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: opony do Seveny

Postautor: lopuch » 24 lip 2009, 15:06

:flacha:
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

Awatar użytkownika
Cycu
Senior
Senior
Posty: 131
Rejestracja: 27 lip 2008, 21:20
Motocykl: Seven Fifty
Lokalizacja: Radomsko

Re: opony do Seveny

Postautor: Cycu » 25 lip 2009, 13:41

Ja tam na przodzie mam Dunlop D202 na tyle Michelin Pilot Activ. Z tylu opona jest tak licha ze sevenka nieraz na 2 biegu nie moze sie zebrac, a w zakrecie przy 80 na drugim biegu nie mozna odwijac manety bo drifty murowane. Mimo tak lichej opony bez problemu ja zamykam i schodze w zakretach w kolano ;)

piotreek
stary Seveniarz
Posty: 326
Rejestracja: 14 sie 2006, 09:56
Lokalizacja: Opolskie/Kluczbork

Re: opony do Seveny

Postautor: piotreek » 25 lip 2009, 14:38

Cycu :rock:

Z takim gumiakiem tak wymiatać, no proszę, długo się tego uczyłeś?

Awatar użytkownika
Cycu
Senior
Senior
Posty: 131
Rejestracja: 27 lip 2008, 21:20
Motocykl: Seven Fifty
Lokalizacja: Radomsko

Re: opony do Seveny

Postautor: Cycu » 25 lip 2009, 15:03

Jakos tak bez wiekszych problemow mi to przychodzi :D

Ogolnie jezdze motorkami od 8 roku zycia. Sevene mam rok. Zrobilem kolo 10kkm. Dunlopa jak mialem z tylu to zamykalem go po tygodniu jazdy. Na pilocie moge sie bardziej zlozyc to zdarzy sie ze przytre buty albo podnozki :)

piotreek
stary Seveniarz
Posty: 326
Rejestracja: 14 sie 2006, 09:56
Lokalizacja: Opolskie/Kluczbork

Re: opony do Seveny

Postautor: piotreek » 25 lip 2009, 19:03

No mi się raz udało przytrzeć buta, ale przy prędkości 30 - 40 , fajne uczucie, nie ma co :) i dokonałem tego na starym bridgestone bt020, czy jakoś tak. Do zamknięcia moich nowych oponek brakuje mi jeszcze kilku milimetrów na tyle, ale coś czuję, że uda mi się przynajmniej tył zamknąć, bo wyczaiłem taki fajny winkiel, co prawda jest tam do 70, ale i złoty 50 na wyjściu mi się udało zaobserwować :)

No i żeby nie było, to nie latam zawsze tak szybko, tylko na tym winklu mi się czasem przytrafi :)


A wracając do tematu, to moje continentale conti force mają ponad 3kkm nawinięte i muszę stwierdzić, że jestem z nich bardzo zadowolony. Jeszcze nie miałem przypadku, żeby po odkręceniu gazu, nawet na bardzo mocnym deszczu opona zabuksowała, co na bt 020 kilka razy mi się przytrafiło. Nie są to opony typowo sportowe, ale swoim profilem idealnie pasują do sevenki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Trollski
stary Seveniarz
Posty: 253
Rejestracja: 09 sty 2008, 09:38
Motocykl: Locha
Lokalizacja: Gliwice

Re: opony do Seveny

Postautor: Trollski » 04 sie 2009, 09:47

wczoraj w ojcowie zamknąłem maxisy. bardzo miłe uczucie.
ale tam jest droga ...

http://bikepics.com/pictures/1745027/


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości