Regulacja polozenia dzwigni hamulca tylnego...

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6176
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Regulacja polozenia dzwigni hamulca tylnego...

Postautor: KLOSZ » 04 paź 2007, 21:27

Witak,
to znowu ja z [zapewne] glupim pytaniem, ale jednak je zadam.
Jest tak: jak sobie jezdze na swojej sevence to przy checi uzycia tylnego hamulca musze mocno zadzierac stope do gory, zeby postawic ja na dzwigni. Domyslam sie, ze jest pewnikiem jakas mozliwosc regulacji jej ustawienia. Poniewaz nie lubie zabierac sie do czegos, czego chocby w teorii nie wiem jak zrobic to nie chce nic grzebac zanim sie nie dowiem od swiatlych ludzi co i jak.

Czy jest mozliwosc opuszczenia dzwigni tak, zeby byla troche bardziej pochylona w dol? Jesli tak, to napiszcie w dwoch slowach dobrzy ludzie jak sie do tego zabrac? Czy pod ta plyta na ktorej mocowany jest podnozek dzwignia siedzi na jakims wielowpuscie, na ktorym mozna ja opuscic o jeden zabek, czy moze do jej ustawienia sluzy srubka z kontra, ktora jest na dzwigni idacej do pompy hamulca?
Poradzcie, bo nie chce rozgrzebywac, zeby nie skopac. Tym bardziej, ze codziennie jezdze motocyklem do pracy i jakbym mial sie przesiasc do puszki przez to, ze cos rozebralem i nie zlozylem to bym sie wsciekl na siebie smiertelnie ;-)

Pozdrawiam

KLOSZ - co spotkal Matke Ziemie na XI Felkowskim ;-)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 05 paź 2007, 00:07

Pod tą płytą na której jest mocowany podnóżek jest "schowane" mocowanie dzwigni hamulca. Wystarczy ją odkręcić, i zmienić położenie na wielowypuście. Na dzwigni, i tym jej wielowypuście są znaki do poprawnego ustawienia.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Postautor: ZibiFire » 05 paź 2007, 08:15

Czyli........klucz ampulowy "8" - odkręcasz podnóżek......... klucz nasadowy bodajże "10" - śróbkie odkręcasz i dzwignię hamulca wyciągasz.
Ustawiasz jak wygodnie i odwrotnie przykręcasz wszystko. Następnie jedziesz jakis kawałek i zastanawiasz się co by było gdybyś przykręcił jeszcze niżej. Zmieniasz ustawienie podnóżka. Następnie jedziesz jakis kawałek i stwierdzasz że musi jednak byc wyżej. Zmieniasz ustawienie podnóżka. Następnie jedziesz jakis kawałeke i ciągle masz opory czy nie mozna lepiej. Powodzenia :wink:

ZibiFire

P.S. Mam tak przez niejakiego Gospodina Lesora
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6176
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Postautor: KLOSZ » 05 paź 2007, 08:33

Bog Wam zaplac dobrzy ludzie. Jak tylko wroce do domu, biore sie do dziela, bo deszczyk pada i cos mi mowi, ze moglbym w jakims momencie nie trafic w dzwignie.
Co do tego, ze tak masz Mr. Zibi Fire - mysle, ze to jest sluszna koncepcja. Ja tez tak mam ;-) Oj cos mi mowi, ze sobie dzisiaj naodkrecam i naprzykrecam sie tego podnozka ;-)

Dzieki raz jeszcze i zdrowka zycze

KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości