Demontaz przedniego kola i czynnosci otaczajace...

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6177
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Demontaz przedniego kola i czynnosci otaczajace...

Postautor: KLOSZ » 05 wrz 2007, 23:55

Witak,
jako motocyklowy-sevenkowy newbie mam pytanie - pewnie durne i banalne, ale wiecie jak to jest na poczatku. Szukalem w dotychczasowych von tkach ale nic nie znalazlem w temacie - moze za slabo szukalem...

Jest tak:
zmyka mi powietrze z przedniego kola i wyglada na to, ze "od reki" jest w stanie mi to zrobic warsztat, ktory zyczy sobie kolo zdemontowane. OK. Jak zdemontowac wyczytalem w service manualu i git, ale...

(tak przy okazji - mam klopot ze sciagnieciem instrukcji obslugi ze strony Sevenkowej, znalazlem linke w ktoryms z watkow tutaj - cos walnelo na serwerze i sie plik zaposial czy cus mi nie idzie? Dofo could ju pliz powiedziec/sprawdzic czy jest ta obstrukcja insługi czy nie? Albo ew. moze ktos moglby mi te instrukcje pchnac mailem albo wywiesic gdzies w sieci do zassania - bylbym dźwięczny).

I tu mam pytan kilka:

- czy konieczne jest (wiem, wiem, serwisowka o tym pisze, ale moze jednak sie da - w koncu Polak potrafi ;-) ) odkrecanie zacisku hamulca zeby wyjac przednie kolo?

- czy macie jakis patent jak w warunkach mocno "partyzanckich" i polowych, w skladzie jednoosobowym podeprzec motocykl zeby mial uniesione przednie kolo?
I tu pytanie pomocnicze: czy zaszkodze przednim lagom jesli po zdjeciu kola postawie motocykl na ziemi opierajac go na lagach? Cos mi mowi, ze moze to im zaszkodzic, ale sam juz sie gubie.

Z gory dzieki za porady. Musze jutro (OOOo! to juz za pare minut! ;-) ) zalatac kolo, bo pojutrze wycieczka na Hundzi i nie bardzo mi sie usmiecha dopompowywanie kola co 10 km... ;-) , zreszta kiepsko sie jezdzi gdzy w przodzie zamiast 2,5 luftu jest jedynie 0,5...

Ozdrawiam i licze na porade

KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 06 wrz 2007, 01:56

czy konieczne jest odkrecanie zacisku hamulca zeby wyjac przednie kolo?
Z tego co pamietam z wlasnego doswiadczenia, to zaciskow nie ruszalem.

- czy macie jakis patent jak w warunkach mocno "partyzanckich" i polowych, w skladzie jednoosobowym podeprzec motocykl zeby mial uniesione przednie kolo?
Moj patent - deseczka + podsilnikowy fragment kolektorow + lewarek samochodowy :)

czy zaszkodze przednim lagom jesli po zdjeciu kola postawie motocykl na ziemi opierajac go na lagach?
Tak na moje oko to niby nie. Bo ciezar na nie naciskajacy jest nadal taki sam jak w przypadku z zalozonym kolem. Jedyne co to podusie bym podlozyl, co by sie nie porysowaly od betonu czy innego ustrojstwa. Z lagami to uwazac chyba trzeba bylo gdy sie przy polkach dlubalo.

Dofo could ju pliz powiedziec/sprawdzic czy jest ta obstrukcja insługi czy nie?
Jestem pare godzin przed Tour de Europa i mam srednio czasu sie tym zajac. Temat sprawdze pod koniec wrzesnia ;)

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6177
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Postautor: KLOSZ » 06 wrz 2007, 08:49

Jestem pare godzin przed Tour de Europa i mam srednio czasu sie tym zajac. Temat sprawdze pod koniec wrzesnia
Jasna sprawa. Moze w miedzyczasie ktos inny mnie wspomoze mailikiem albo gdzies udostepni, bo pewnie wiekszosc z tego Forum ma te instrukcje w formie elektronicznej.

Szerokiej drogi i gumowych drzew na wyprawe zycze. A, i jeszcze, zeby nie padalo :-)

Pzdr
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Re: Demontaz przedniego kola i czynnosci otaczajace...

Postautor: lesor » 06 wrz 2007, 08:52

I tu pytanie pomocnicze: czy zaszkodze przednim lagom jesli po zdjeciu kola postawie motocykl na ziemi opierajac go na lagach? Cos mi mowi, ze moze to im zaszkodzic, ale sam juz sie gubie.
A po co chcesz opierać lagi??
Primo - motocykl spadnie z centralki przy takiej próbie,
druge prymo - możesz podstawić zestaw deseczek albo skrzyneczke pod lagi.


Co do podnoszenia - ja stawiam moto na centralce, naciskam tył a nogą wsuwam stosik desek pod wydechy. Działa.
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6177
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Postautor: KLOSZ » 06 wrz 2007, 10:31

Co do podnoszenia - ja stawiam moto na centralce, naciskam tył a nogą wsuwam stosik desek pod wydechy. Działa.
No fakt. Lece do lasu szukac desek, albo innych fragmentow przyrody do podlozenia...

KLOSZ do siebie: mysl baranie, jak podeprzesz na wydechach to bedzie stalo :sciana:

Dziex Lesor

Pzdr
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 06 wrz 2007, 12:26

czy konieczne jest (wiem, wiem, serwisowka o tym pisze, ale moze jednak sie da - w koncu Polak potrafi Wink ) odkrecanie zacisku hamulca zeby wyjac przednie kolo?
jest konieczne, a wręcz nie wykonalne bez odkręcenia.
KLOSZ napisał:
czy konieczne jest odkrecanie zacisku hamulca zeby wyjac przednie kolo?
Z tego co pamietam z wlasnego doswiadczenia, to zaciskow nie ruszalem.
Dofo, robiłeś to przynajmniej 3 razy, a nie pamiętasz że musiałeś odkręcać zaciski?
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

MaRRcin
Junior
Junior
Posty: 43
Rejestracja: 26 lis 2006, 21:26

Postautor: MaRRcin » 06 wrz 2007, 16:45

Oj tam, wcale nie trzeba odkręcać zacisków ;] Wystarczy wyjąć całe przednie zawieszenie z półek, odkręcić i wyciągnąć ośkę od koła i bez problemu oddziela sie koło od lag z zaciskami :D

Przy czym jest mniej roboty już sam osądź... :P

Piotr74
Posty: 9
Rejestracja: 09 paź 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Piotr74 » 13 wrz 2007, 14:49

Osobiście zdejmowałem lewy zacisk.
Praktykowałem metodę dofo czyli deska pod kolektor i lewarek + czwarty element: ściana o którą moto się opierał.
Robiłem to ze zdjętą centralną podstawką (nie używam) i tez się da.

Awatar użytkownika
Wrak
Senior
Senior
Posty: 108
Rejestracja: 26 sie 2007, 09:54
Motocykl: Honda CB 750 SF i VFR 800 VTEC
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Wrak » 16 wrz 2007, 08:28

Ja ściągałem u siebie ostanio kolo i zaciski trzeba było odkręcić innej możliwości nie ma.Ma to swoje zalety po odkręceniu zacisków można je sobie dokładnie wyczyścić z jakiś dziwnych syfów. :D
Hito wa mikake ni yoranu mono.

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 01 paź 2007, 15:30

Dofo, robiłeś to przynajmniej 3 razy, a nie pamiętasz że musiałeś odkręcać zaciski?
Robilem to wiecej niz 3 razy i pamietam o majtkach i innych uszczelkach, ale zaciskow jakos nie ojarze :P

A kolo tylko jeden raz wykrecalem stad i moja pomrocznosc jasna ;)

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 01 paź 2007, 18:29

Robilem to wiecej niz 3 razy
Normalnie...RISPEKT MY AUTORITITI :grin: :poklony: :P :fuck: :P
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6177
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Postautor: KLOSZ » 04 paź 2007, 21:34

No dobra, dzis sciagalem kolo, to [moze i idiotycznie troche] sam sobie odpowiem, zeby dla potomnych zostalo.
Odkrecanie zacisku jest konieczne, ale wystarczy odkrecic jeden i kolo daje sie wyjac. Osobiscie odkrecalem prawy zacisk :-)

Zdrowko i dzieki

KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Wrak
Senior
Senior
Posty: 108
Rejestracja: 26 sie 2007, 09:54
Motocykl: Honda CB 750 SF i VFR 800 VTEC
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Wrak » 04 paź 2007, 22:57

Widzisz mistrzu sam zalozyles temat i sam sobie udzieliles odpowiedzi.Cala idea forum poszla w las. Ale przynajmniej uswiadomiles wszystkim ze :
... zeby kolo wyciungnoc trza zacisk łodkrecic hej,, :rock:
Hito wa mikake ni yoranu mono.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6177
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Postautor: KLOSZ » 05 paź 2007, 08:38

... zeby kolo wyciungnoc trza zacisk łodkrecic hej,,
A dyć, a dyć panocku Wraku :flacha: .


KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości