pomarańczowa lampka w zegarach

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
kubusmuzzy
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2007, 22:13
Lokalizacja: holandia vinkel, polska Nowa Sól

pomarańczowa lampka w zegarach

Postautor: kubusmuzzy » 03 lip 2007, 22:49

witam. Mam małe pytanko.W predkościomierzu hondzi cb sf jest pomarańczowa lampka.Powinna sie ona świecić jak mam wystawioną boczną nózke. Niestety tak nie jest.Sprawdziłem żarówke. Jest dobra. Kable terz są cacy.Cyżby był walnięty czujnik od tel nóżki? Jak go sie ściągnie i wzucasz bieg to moto gaśnie. Gdzie można taki czujnik dorwać za rozsądną kase?Bo u mnie to ceny tylko w euro i to za wysokie.

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 03 lip 2007, 23:09

A ten czujniczek to nie da sie jakos prymitywnie zewrzec? Wydaje mi sie, ze tam nie ma elektroniki tylko sama mechanika, puszczajaca prad dalej lub nie.

Awatar użytkownika
El Kriss
stary Seveniarz
Posty: 1038
Rejestracja: 26 mar 2005, 10:51
Motocykl: cb 750 i jakis inny
Lokalizacja: Łodz

Postautor: El Kriss » 03 lip 2007, 23:28

podłącz prąd do kabli, może zaśniedziała podstawa oprawy żarówki ? Nie skumałem, czy czujnik przy stopce wyłącza jednak silnik czy nie ? Jeżeli wyłącza - to zlekceważ lampkę. Jeden problem mniej.
Kilometry szos, tony piachu, jadę więc żyję.

kubusmuzzy
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2007, 22:13
Lokalizacja: holandia vinkel, polska Nowa Sól

Postautor: kubusmuzzy » 04 lip 2007, 11:03

Witam . Wszystko działa. No prawie. Silnik sie wyłącza jak mam wystawioną nóżke. Lampka tylko nie świeći. Nic nie zaśniedziało.Potraktowałem wszystko kontakt sprayem. Mierzyłem miernikiem . No i na kablach prądu nie ma. Jak podłącze kabel + (żółty z czarnymi paskami) i przyłoże do - to nic sie nie dzieje. A jak podłącze mase i dotkne np. kiery to mam na mierniku 11.3V. .

Wygląda na to że bede musiał dać sobie sopkój z tą lampką. Nie świeci i tyle. Reszta działa i to najważniejsze.

MaRRcin
Junior
Junior
Posty: 43
Rejestracja: 26 lis 2006, 21:26

Postautor: MaRRcin » 04 lip 2007, 20:38

Odkręć stopkę i sprawdź czy nic się nie urwało. Roboty jest na całe 10 minut a zobaczysz co i jak ;) Tam nie ma sie co popsuć!

kubusmuzzy
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2007, 22:13
Lokalizacja: holandia vinkel, polska Nowa Sól

Postautor: kubusmuzzy » 04 lip 2007, 23:23

Odkręciłem stopke.Roboty było na ok 5 min. Niby nic nie jest urwane ale nadal dupa. W Weekenda może zajże i sprawdze wszystkie kabelki.(wkoncu jestem po elektronice) Tylko czasu niestety brak. trzeba uganiać sie za trzodą chlewną. Jak znajde momenta to i może jutro coś zaczne sprawdzać. Jak coś wykombinuje to dam znać.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości