Zębatki + łańcuch ... ile zębów

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
ADI
stary Seveniarz
Posty: 272
Rejestracja: 11 lut 2005, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Zębatki + łańcuch ... ile zębów

Postautor: ADI » 29 maja 2007, 16:22

Witam,
Zbieram się do wymiany łańcucha i zębatek i zastanawiam się
czy warto zwiększyć zębatkę z tyłu. Jeżeli tak o ile zębów. Zależy mi na lepszym przyśpieszeniu motocykla, ale nie chcę też tracić dużo z prędkości maksymalnej. Czy wie ktoś o ile spada Vmax jeżeli tył zwiększy się o 1 ząb?
Czy jest na to jakiś wzór?
Co z tego jak będę miał niezłe przyśpieszenie jak w trasie nie pojade więcej niż 160.
Mam do wyboru: 41,43,44,45,46,47 zębów na tył
Przód 15
Firmy sunstar lub JT (która lepsza)
Czekam na fachowe rady.
Pozdrawiam
ADI

Machiek
oko węża
Posty: 237
Rejestracja: 19 maja 2006, 21:22
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Machiek » 29 maja 2007, 20:53

Zmieniałem cały zestaw w zeszłym sezonie. Standardową zębatkę z tyłu zastąpiłem 41. Taka zmiana nie powoduje praktycznie żadnej różnicy. Przyspieszenie to samo, zużycie paliwa bez zmian, licznikowa prędkość maksymalna solo 220 km/h (wówczas było 8.500 rpm/min, czyli zgodnie z instrukcją) - świadkiem forumowy bardzo prędki sprzęt ;) Licznikowy max z pasażerem i kufrem 200 km/h (ok. 7.800 rpm/min) i więcej jechać nie chciała. Testy odbyły się na autostradowym odcinku trasy Łódź-Katowice. Zrobiłem na zestawie kilka tysięcy kilometrów, a łańcuch do tej pory nawet nie wymagał naciągu. Co D.I.D to D.I.D ;)
Riding a bike offers the most fun you can have fully clothed


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości