malowanie silnika

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:) ;) 8) :P :lol: :D :mrgreen: :] :jupi: :hahaha: :rotfl: :diabelek: :serduszka: :( :shock: :? :oops: :roll: :| :co: :cenzura: :krzyk: :sciana: :wsciekly: :rock: :flacha: :moto: :> :cry: :cmok: :przytul: :3msie: :sex: :spoko: :dupa: :calus_dupa: :mlotek: :fuck: :blaga: :slinka: :naughty: :hihi: :wytrysk: :na_twarz: :sex_anal: :mineta: :boje_sie:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: malowanie silnika

Re: malowanie silnika

Post autor: bogd74 » 12 lis 2023, 11:12

Cena bardzo wysoka ale widać, że ktoś lubił ten motocykl bo...malowanie silnika , felg, sprężyn amortyzatorów, tarcz, lagi..
Nieoryginalne kierunki, kierownica , wydech
Więc morał taki, albo ktoś bardzo dbał i robił bo tak mu się podobało lub było bum i ktoś chce sprzedać po "remoncie" to by można zweryfikować na miejscu po wykonaniu

Re: malowanie silnika

Post autor: KLOSZ » 10 lis 2023, 14:25

Czołem,
od orygianłu to ją dzielą lata świetlne. Począwszy od wydechu, przez kierunki, aż po wspomniane przez Ciebie malowanie. Oprócz silnika widać, że ktoś miał za dużo tej czarnej farby i leciał po całości, łącznie z przednimi lagami.
Czy to normalne? Trudno powiedzieć. Ponieważ zmieniony jest wydech (moim zdaniem 4w1 zamiast oryginału 4w2 mocno obniża atrakcyjność sevenki), to można podejrzewać, że była jakaś gleba (tłumiki albo kolektory lecą pierwsze, zależy od sposobu wyglebienia).
I tu dochodzimy do sedna sprawy - sprzęt ma ponad 30 lat i trudno łudzić się, że nigdy nie leżał. Nie wykluczone, że pod względem technicznym jest nieźle i po osłuchaniu silnika i objechaniu okazałoby się, że da się jeszce długo na nim śmigać i będzie cieszył - i to jest jedna strona medalu. Jeżlei natomiast szukasz jountimera w oryginalnym stanie, to zapomnij, bo ten stan jest daleko odległy od oryginału, a koszt przywrócenia do oryginału wciągnie jeszcze dobrych kilka tysięcy cebulionów.

malowanie silnika

Post autor: Krzysiek_B » 10 lis 2023, 12:40

Cześć, przymierzam się do kupna CB750. Znalazłem ofertę
https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quad ... FXc5r.html

Rok 1993, wygląda super moim laickim zdaniem. Niemniej zastanawia mnie to, że ma silnik czarny. Gdzieś tam wyczytałem, że czarne silniki pojawiły się od '96. Sprzedawca twierdzi, że silnik oryginał tylko był malowany na czarno.
Pytanie: Czy to wam się wydaje normalne? Próbuję sobie wyobrazić powód dla którego miałbym malować silnik i może poza jakąś formą ochrony lub ukrycia wad - nie widzę. Może podpowiecie, czy warto dalej brnąć w temat?

Na górę