[sprzedam] - Hona CB 750 seven fifty

Awatar użytkownika
zoombie
Senior
Senior
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:04
Motocykl: Honda CB 750 seven fifty
Lokalizacja: Bełchatów

[sprzedam] - Hona CB 750 seven fifty

Postautor: zoombie » 09 wrz 2014, 23:54

I w koncu przyszedł czas :/:/:/:/
http://otomoto.pl/show/preview/M4133897
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2014, 18:10 przez zoombie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sprzedam Hona CB 750 seven fifty

Postautor: KLOSZ » 10 wrz 2014, 08:48

I w koncu przyszedł czas..
...na poprawę tematu posta na zgodny z zasadami działu...
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
zoombie
Senior
Senior
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:04
Motocykl: Honda CB 750 seven fifty
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: zoombie » 22 wrz 2014, 19:48

Nie ma zadnych chetnych?

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: TOMI » 22 wrz 2014, 20:17

Nie ma zadnych chetnych?
Jeżeli kolega myśli, że będą sie tu po mordach lali o ten czy inny motor, to niestety rzeczywistość jest dość perfidna.
Może trwać miesiąc i nikt się nie odezwie :sciana: :co: :cry: :roll: :roll:

Pozostaje dużo cierpliwości i szczęścia :spoko:

Awatar użytkownika
zoombie
Senior
Senior
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:04
Motocykl: Honda CB 750 seven fifty
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: zoombie » 24 wrz 2014, 19:30

Bic sie o hondzie bic sie hehehe :p. Damy rade :) jak to sie mowi '' kazda potwora znajdzie swego amatora "

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1171
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; VARADERO1000XL
Lokalizacja: WPR

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: marcin_z » 24 wrz 2014, 21:46

Pytanie z innej beczki, czy wogóle jest zainteresowanie na rynku SF.
Zastanawiam się czy by swojej nie wystawić.
CB750SF --> XJR1300 --> VARADERO 1000XL

Awatar użytkownika
watson
stary Seveniarz
Posty: 556
Rejestracja: 04 lis 2012, 11:10
Motocykl: SF, DL1000
Lokalizacja: Poznań

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: watson » 25 wrz 2014, 09:34

Ja swoją trzymam.
I ze względów ekonomicznych, i sentymentalnych.

Taka maszyna raczej będzie przybierać na wartości (jeżeli oczywiście utrzymana będzie odpowiednio).
Zwróćcie uwagę, że obecnie w sprzedaży są głównie totalne padaki.
Sevenki się kończą, źródełko wysycha.

A co do względów sentymentalnych - DL to jest wół roboczy. Sevena ma duszę (niczym żelazko).

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: brakus » 25 wrz 2014, 10:21

Sevenka to świetna baza do budowy cafe racera wiec zawsze bedzie sie sprzedawac o ile jest zdrowa i w normalnej kasie. To troche tak jak z intruderem 1400 - custom, bober.
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek_m
stary Seveniarz
Posty: 448
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:58
Motocykl: XRV750 / CRF 1000
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: krzysiek_m » 25 wrz 2014, 12:47

Niestety wydaje mi się, że się mylisz watsonie. Ten motocykl będzie tracić na wartości, bo z każdym rokiem coraz mniej rzeczy będzie w nim działać. To, że silnik odpali, to nie znaczy, że można tym jeździć.
Niewymieniany olej popsuje sprzęgło, niewymieniany płyn chłodzący (uff, jeden problem mniej w CB750) pozalepia układ chłodzący, niewymieniany płyn hamulcowy się wręcz zżeluje w zaciskach. Sparcieją przewody hamulcowe, paliwowe, uszczelki narażone na kontakt z powietrzem. Z czasem wilgoć dostanie się do łożysk kół. Opony niejeżdżone z wierzchu się utleniają. Nawet japońska instalacja elektryczna w końcu się rozpadnie.
Po 5-10 latach stania zostanie ci motocykl do renowacji. Albo, jak mówi brakus - świetna baza do budowy cafe-racera.

Skąd to wim? Mam 24 letni motocykl :-).

Można go doprowadzić do stanu, w którym bez problemu sobie śmigniesz do Grecji i z powrotem - ale wymaga to troszkę umiejętności i w cholerę czasu :/

Żeby nie było. DL to wół roboczy, a AT zostawiam, bo ma duszę :D.

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: TOMI » 25 wrz 2014, 17:21

Dlatego myślę sobie, że ile by nie glancował sevenki, to realna wartość wisi gdzieś
ok. max. 7-7,5 tyś. za naprawę uczciwy egzemplarz. Z resztą sami możecie tu poczytać
zabawne wątki o ogólnopolskich poszukiwaniach na szeroką skalę, egzemplarzy
za 5 tyś. Po kilku tygodniach następują otrzęsiny i delikwent zaczyna poszukiwać dobrze i
tanio części. Ale przy próbie sprzedaży, cena już wynosi nawet 10.000 - bo sprzęt był regularnie
pieszczony i jeździł tylko na wycieczki za miasto.

Awatar użytkownika
krzysiek_m
stary Seveniarz
Posty: 448
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:58
Motocykl: XRV750 / CRF 1000
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: krzysiek_m » 25 wrz 2014, 18:18

Pięknie to podsumowałeś TOMI, jakbyśmy mieli FAQ kupna / sprzedaży motocykla - to od cytowania twojego postu powinien się zacząć!

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: Hyde » 30 wrz 2014, 17:48

Ja tam popieram Watsona dobrze odrestaurowany egzemplarz czy to motocykla czy to auta sprzedaje się po za cenami rynkowymi lub w najgorszym wypadku po cenie rynkowej maksymalnej.

Ja tam mam planik powoli sobie wymieniać to i owo, teraz wymieniam wydeszki na nierdzewne. Gadałem z mechanikiem przy okazji wymiany łożyska wahacza wyciągnie wahacz i dam sobie go do piaskowania oraz malowania proszkowego, zostanie mi potem ramka, stopkę centralną pod Gliwicami z piaskowaniem i malowaniem proszkowym policzyli mi 30 zł, mam nadzieje że za wahacz max 120 wezmą.

Moja teraz kupiła suzuki gs 500 po renowacji, malowana proszkowo rama, wahacz, podnuszki itp. i powiem wam wyglądała wyśmienicie, niestety cena też była wyśmienita 5000zł 92 rocznik ale po targach dorzucił kierownice turystyczną wraz z przewodami w stalowym oplocie, zacisk tylnego hamulca bo są zapieczone cylinderki (Romek mechanik wyczaił), Uszczelniacze do lagów i olej bo sam sprzedający się porostu przyznał że chciał wymienić a nie zdążył oraz transport gratis bo maszynkę trza zarejestrować, wersja stłamszona więc prawdopodobnie nie żyłowana, Romek mój guru od motorków powiedział że motorek mechanicznie jest cacy a on coś takiego mówi rzadko, nawet ostatnio nowszą rocznikowo ze znajomym oglądał, gościu chciał 4500zł, ale mówi że ta nawet nie powinna stać przy tej co oglądał z nami.

Niedługo będą fotiszki, filmik w przyszłym sezonie, może w Lubelskiem zobaczycie motorek na zlociku.

siela
Senior
Senior
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:55
Motocykl: honda cb 750 seven fifty
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: siela » 30 wrz 2014, 18:44

Nie wiem jak jest ale bardzo mi się podoba teoria Watsona i Hyde. Jak dla mnie nawet egzemplarz w średnim stanie powinna zaczynać się od 10000zł. Ale miałbym lokatę kapitału w garażu :mrgreen:

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: TOMI » 30 wrz 2014, 19:47

To co piszecie zgadza się i ja też.
Jednak kupowanie sobie Sevenki dla lokaty kapitału, jako drugiego albo trzeciego sprzęta ma sens - jak ktoś ma takie możliwości.
Pewnie, że można sobie powoli to doprowadzić do stanu prawie nowości i sami wiemy ile to coś jest warte wtedy.
Jednak sami widzicie, że jak ktoś wyskoczy z cena xxx to wywołuje śmiech na sali. Ale znowu mało kto odważa się wyłożyć poważniejszą sumę na stary motocykl.
A to co innego, niż szukanie ulepka i za dwa lata próby udowadniania że to rarytas za dychę.

Wszystko zależy...

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: KLOSZ » 30 wrz 2014, 21:09

Myśle, ze jest jeszcze za wczesnie.... za 10-15 lat sevenka w oryginalnym stanie, bez modyfikacji, ze sprawnym silnikiem itd zacznie nabierac na wartosci, podobnie jak ma to w tej chwili miejsce w przypadku starych CB 750tek, tych, ktore byly pierwowzorami sevenki... wszystko jest kwestia czasu. A jesli ktos przekaze sevenke w komplecie fabrycznym wnukowi, to ten wnuk juz bedzie mial calkiem niezly kapital w garsci ;)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
KarolusMaximus
Beniamin
Beniamin
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2014, 05:34
Motocykl: HCB750 Black Magic Woman
Lokalizacja: GWE,GPU,GA

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: KarolusMaximus » 01 paź 2014, 21:22

A ja chciałbym się podzielić swoimi myślami. Kupiłem motorek, kosztował parę tysiaczkow i jeśli będę go chciał sprzedać np za 2-3 lata nawet ze strata 1-1,5 tys złotych to wydaje mi się, że strata pieniężna poniesiona podczas sprzedaży ma się ni jak do tego co zaoferował mi ten sprzęt ,doznania ,frajdę ,przyjemności, westchnienia u innych(a przede wszystkim u siebie) możliwość poznania klimatu motocyklowego oraz innych użytkowników moto i wiele wiele innych, oczywiście również bym chciał sprzedać go za te sama cena a nawet wyższą jak każdy inny lecz wszystko zależy od wielu czynników.
"Nie mam czasu myśleć a co dopiero pisać, napisze jak coś wymyśle gdy tylko będę miał czas" KarolusMaximus
HCB750`99 BlackMagicWoman
Mój własny tor wyścigowy

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: [Sprzedam] Hona CB 750 seven fifty

Postautor: Hyde » 02 paź 2014, 19:52

Myśle, ze jest jeszcze za wczesnie.... za 10-15 lat sevenka w oryginalnym stanie, bez modyfikacji, ze sprawnym silnikiem itd zacznie nabierac na wartosci, podobnie jak ma to w tej chwili miejsce w przypadku starych CB 750tek, tych, ktore byly pierwowzorami sevenki... wszystko jest kwestia czasu. A jesli ktos przekaze sevenke w komplecie fabrycznym wnukowi, to ten wnuk juz bedzie mial calkiem niezly kapital w garsci ;)
Dokładnie wszystko kwestia czasu, ilości egzemplarzy na rynku i oczywiście stanu technicznego, mam nadzieje że mój synek może coś na starość zarobi na moim motorku, jak oczywiście nie będzie na nim często śmigał, bo wzrasta ryzyko delikatniej pisząc uszkodzenia.


Wróć do „Motocykl”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość