seven fifty vs chopper...??

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
lesster

seven fifty vs chopper...??

Postautor: lesster » 06 mar 2007, 21:37

witam! prosze o pomoc. w koncu uskladalem ( oszczednosci zycia + stypendia=) 9 -10 tys pln na wymarzony motor. Zawsze chcialem jakiegos choppera i zawsze najbardziej podobala mi sie shadow 700/750z lat 80, jezeli kupilbym takie moto bylaby to 20 letnia maszyna z dluga niewiadoma przeszloscia. po dlugich przemysleniach zastanawiam sie czy moze lepiej kupic na razie jakiegos nakeda (mysle o hondzie cb 750 bo jest zaje*iscie ladna), ktory bedzie dwa razy mlodszy i pewnie mniej awaryjny (bo przeciez duzo mlodszy!), a tez slynie z tego ze jest nie do zajechania i w tej samej cenie co shadow. wiem ze to dwa rozne motocykle, zawsze wolalem choppery. moge wkladac pieniadze w motor wiedzac ze bedzie mi dlugo sluzyl, ale nie stac mnie na to zeby ciagle pieniedze dokladac w motor ktory po roku sprzedam bo sie zacznie sypac. po prostu rozsadek u mnie sie odzywa...=) motocykl chcialbym uywac w codziennej eksplatacji jak i na dalsze wypady. z problemem zwracam sie do Was ze wzgledu na duzo wieksze doswiadczenie. dzieki, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 06 mar 2007, 21:46

20-letnie shadowki sa takie drogie? :shock: Co do awaryjnosci powiem tak... Przez 3 lata zrobilem okolo 30 tys. km i oprocz zmiany filtrow, oleju, klockow hamowania to popsulo sie: linka predkosciomierza i zaroweczka podswietlajaca obrotomierz. Nie wiem jak bardzo trzeba sie starac, zeby ten silnik zajechac. Jeden z nas mial Sevenke, ktora byla blisko tego, zeby spalac wiecej oleju niz benzyny. W stanie takiem przejezdzila na tym forum jakos 2 lata chyba i nic jej sie nie dzialo :P

Poczytaj inne tematy w tym dziale, a zobaczysz odpowiedzi na podobne pytania. Motocykl swietny zarowno dla poczatkujacych japonistow jak i doswiadczonych ujezdzaczy. Tani w eksploatacji, duzo czesci zamiennych, sprawdzona konstrukcja, a przede wszystkim super towarzystwo.

e2rd
stary Seveniarz
Posty: 255
Rejestracja: 09 cze 2006, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: e2rd » 06 mar 2007, 22:19

przedmowca ma racje w 100 %

dodam jedynie ze zaden chopper w cenie Hondy CB750 nie da ci tyle codownych chwil.....
.....i sam motor jest piekny :)
pozdro
ed
e2rd :twisted:
Gmina RULZ !!!

Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Postautor: ZibiFire » 07 mar 2007, 06:41

Ja też chciałem mieć czopera, ale............. mam Sevenkę
Może rozwinę ten temat, bo trzeba zajrzeć w niego głębiej.

Czoper - liche prowadzenie ale może być :P

Sevenka - OK :D

Wybór należy do Ciebie :P
:P :P :P
ZibiFire
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

coliniak
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 162
Rejestracja: 25 wrz 2006, 15:44
Lokalizacja: Naklo nad Notecia
Kontakt:

Postautor: coliniak » 07 mar 2007, 07:55

ja mialem juz kilka motocykli w tym pare naked i ze 2 shadowy i powiem Ci, ze jezeli o to co dla mnie jest najwazniejsze czyli:
- wygodna pozycja w trasie
- w miare dobra dynamika ()
- dobre hample
- taniosc eksploatacji/awaryjnosc to sevena bije nie tylko shadowe na glowe ale i wiele motocykli

....tak jak radzi dofo poczytaj inne tematy z tego Forum a potem pytaj a bedziemy starali Ci odpowiedziec na Twoje pytania.

Najwazniejsze, zeby moto nie bylo po przejsciach i zbyt mocnych ingerencjach co niektorych polskich mechaniorow a za 10 tys to juz mozesz klawa sevene wyrwac. Potem jeszcze uskrobiesz troche na spedalone dodatki i heja :P


gdzies kiedys bylo napisane, ze moto nudne az do bolu jezdzi, hamuje skreca i sie nie psuje :twisted:


pozdro
Failure is not an option...
ex Red Onion 00' ...V-strom DL1000, CBF1000, Xtourer 1200 :),,,, Junak 57', WSK 125 74', Rebel 125 98'

Mateo82
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2006, 10:24
Lokalizacja: Boników woj. Wielkopolskie

Seven Fifty vs Chopper

Postautor: Mateo82 » 18 kwie 2007, 12:42

Cześć kolego a widziałeś może Honde Night Hawk CB 750 ?

ZEN

Postautor: ZEN » 19 maja 2007, 16:22

Też jeździłem choperem. Ale nie wszędzie się sprawiał.
Potrzebuję uniwersalnego moto i stwierdziłem że Sewenka to ma.
Na pewno ona będzie moim następnym motocyklem.

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 24 maja 2007, 16:42

Jeden z nas mial Sevenke, ktora byla blisko tego, zeby spalac wiecej oleju niz benzyny. W stanie takiem przejezdzila na tym forum jakos 2 lata chyba i nic jej sie nie dzialo :P
Masz na mysli kogoś konkretnego? :?: :idea: :?
:jabol: :hmm: :hmm: :hmm: :roll:
żyj i daj żyć innym

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 24 maja 2007, 16:46

:mrgreen:

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 24 maja 2007, 16:54

Tak myślalem :) haha i jeździ nadal :). Zawory stukają jak siemanko. Ale juz nie dlugo będzie to naprawione :)
żyj i daj żyć innym


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości