Prośba o opinię

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Michał

Prośba o opinię

Postautor: Michał » 26 gru 2013, 23:20

Witam wszystkich

Planuję zakup motocykla, w sumie plany są już od wielu wielu lat. Ale wreszcie przyszedł ten upragniony moment:)
Dlatego też zwracam się z prośbą o opinię wypatrzonej maszyny:

http://otomoto.pl/honda-cb-750-seven-fi ... 29357.html

Zegary są do wymiany / naprawy, ale reszta wydaje mi się, że wygląda ok.
Pytanie, czy to rzeczywiście może być prawdziwy przebieg?

Wszelkie uwagi będą dla mnie bardzo pomocne.
Dzięki
Michał

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Prośba o opinię

Postautor: KLOSZ » 28 gru 2013, 15:29

Czołem!
przebieg pewnie oryginalny nie jest (wyglada na to, ze lancuch byl wymieniony, co byloby dziwne przy tym przebiegu - moim zdaniem powinien byc jeszcze oryginalny), ale mysle, ze warto te sztuke obejrzec. Jesli silnik dziala jak trzeba, a motocykl jedzie prosto (obejrzec ograniczniki przy glowce ramy), to moze byc to sztuka warta grzechu :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Mariusz
Dziadek Druid
Posty: 906
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:11
Motocykl: CBF 1000
Lokalizacja: PZ Pobiedziska

Re: Prośba o opinię

Postautor: Mariusz » 29 gru 2013, 13:52

Jeżeli nie masz daleko to się tam przejedź. Facet ma dużo motorów (widziałem) jest w czym wybierać.

Michał

Re: Prośba o opinię

Postautor: Michał » 29 gru 2013, 15:13

Witam

Dziękuję za odpowiedzi.

Właśnie daleko nie mam, niecałe 70 km, problem w tym, że będzie to dla mnie pierwsza maszyna i zastanawiam się jak nie dać się naciąć.
Zaczynam się już rozglądać, mimo że będę mógł wsiąść na moto pewnie dopiero od początku lutego. Teraz nie chciałbym jeszcze ryzykować.

Pewnie już ktoś kiedyś pytał, ale zaryzykuję: Czy istnieją jakieś newralgiczne punkty seven fifty, na który należałoby zwrócić uwagę?

Pozdr
Michał

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Prośba o opinię

Postautor: Hyde » 29 gru 2013, 18:03

Najpierw zadzwoń czy jest motorek, ja dzwoniłem chyba cztery razy i zawsze jechał z Niemiec. Potem tylko tak jak poprzednicy piszą silniczek i rama najważniejsza resztę można dosztukować ;-].

kaczmarek1990
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2013, 14:06
Motocykl: honda shadow ace
Lokalizacja: Ptaszkowo / Grodzisk Wlkp

Re: Prośba o opinię

Postautor: kaczmarek1990 » 31 gru 2013, 11:08

Witam ! również przymierzam się do kupna pierwszej seveny . Kolego oglądam też te motorki z tego Śremu Z tego co zauważyłem wszystkie sevenki mają podobny przebieg... i ogólnie handlarz (nie wiem już sam co myślec na temat tych handlarzy.. ) ale również mam do śremu rzut beretem więc wybiorę się tam i zobaczę co tam ma ciekawego Z tego co widziałem to ma tam jeszcze 4 hondy wiec jeśli tyle ich sprowadza to byle czego też nie ma ... ale kto to wie :)

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: Prośba o opinię

Postautor: TOMI » 02 sty 2014, 22:46

Witam

Dziękuję za odpowiedzi.

Właśnie daleko nie mam, niecałe 70 km, problem w tym, że będzie to dla mnie pierwsza maszyna i zastanawiam się jak nie dać się naciąć.
Zaczynam się już rozglądać, mimo że będę mógł wsiąść na moto pewnie dopiero od początku lutego. Teraz nie chciałbym jeszcze ryzykować.

Pewnie już ktoś kiedyś pytał, ale zaryzykuję: Czy istnieją jakieś newralgiczne punkty seven fifty, na który należałoby zwrócić uwagę?

Pozdr
Michał

Patrz dział Mechanika - pierwsza z góry zakładka pt. Używana sevenka - na co zwracać uwagę przed zakupem? :spoko: :spoko:

Michał
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2013, 23:43
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Prośba o opinię

Postautor: Michał » 03 sty 2014, 23:00

Witam ! również przymierzam się do kupna pierwszej seveny . Kolego oglądam też te motorki z tego Śremu Z tego co zauważyłem wszystkie sevenki mają podobny przebieg... i ogólnie handlarz (nie wiem już sam co myślec na temat tych handlarzy.. ) ale również mam do śremu rzut beretem więc wybiorę się tam i zobaczę co tam ma ciekawego Z tego co widziałem to ma tam jeszcze 4 hondy wiec jeśli tyle ich sprowadza to byle czego też nie ma ... ale kto to wie :)
Znajomy kupował tam Zephyra 750 i był zadowolony.
Kiedy się wybierasz?


Patrz dział Mechanika - pierwsza z góry zakładka pt. Używana sevenka - na co zwracać uwagę przed zakupem? :spoko: :spoko:
Dzięki 8)

kaczmarek1990
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2013, 14:06
Motocykl: honda shadow ace
Lokalizacja: Ptaszkowo / Grodzisk Wlkp

Re: Prośba o opinię

Postautor: kaczmarek1990 » 04 sty 2014, 16:17

chciałbym jak najszybciej :) ale najpierw trzeba popatrzeć co tam jeszcze jest :) ja oglądałem w sieci tą http://www.autotrader.pl/honda_cb_750_1 ... 15403085/d Mam w domu motor MZ es250/2 ale tym sprzętem można tylko wokół komina.. mam tez w garażu honde cieŃ :) ale ojca.. a Ja poszukuje takiego własnie motoru jakim jest honda CB 750 :)

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: Prośba o opinię

Postautor: TOMI » 04 sty 2014, 18:01

Zwróć uwagę, że ta z ogłoszenia Autotraider jest tak wykarszerowana, że aż jej zabłyszczały obudowy zegarów :oops:
Zwróć uwage na pordzewiałe sprężyny z tyłu,na korozję po prawej na dole zbiornika. Fakt ładnie to wszystko wygląda,
jednak koniecznie musisz się tam pofatygować i na chłodno obejżeć i posłuchać :moto:

Awatar użytkownika
oster
Nocny Jastrząb
Posty: 1804
Rejestracja: 18 lut 2005, 17:10
Motocykl: ex NH,XJR,CB1300,Hornet,XJR,HH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o opinię

Postautor: oster » 04 sty 2014, 23:05

Tomi ! swietny filmik :) nie przypuszczałem że sevenka jest taka seksowna :roll:
"miłość wszystko zwycięży, szczególnie miłość do pieniędzy"

kaczmarek1990
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2013, 14:06
Motocykl: honda shadow ace
Lokalizacja: Ptaszkowo / Grodzisk Wlkp

Re: Prośba o opinię

Postautor: kaczmarek1990 » 05 sty 2014, 13:52

Tomi ! dzięki wiem widzę że wszystkie motory są jak z salony (tylko na zdjęciu ) na sczęście mam tam jakieś 40 km zobaczymy Najchętniej bym kupił moto od jakiegoś forumowicza ale kto tu chciałby pozbyć się sevenki :P kupiłem auto od handlarza i musiałem włożyć a w ten motor raczej wolałbym nie Pozdro

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1171
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; VARADERO1000XL
Lokalizacja: WPR

Re: Prośba o opinię

Postautor: marcin_z » 05 sty 2014, 15:43

Ja swoją kupiłem u Gregora i jechałem ponad 300km. Faktycznie na foto są wypicowane jak z salonu, szczerze polecam jeżeli masz blisko to warto podjechać.
wg. minie chłop uczciwy mimo ze handlarz a opinie mają kiepskie.
CB750SF --> XJR1300 --> VARADERO 1000XL

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: Prośba o opinię

Postautor: TOMI » 05 sty 2014, 21:08

Tomi ! swietny filmik :) nie przypuszczałem że sevenka jest taka seksowna :roll:
A dziękuję, też lubie sobie w niej czasami coś nowego seksownego djżeć :sex_anal:
Właśnie pracuję nad dodaniem większego seksu. Mianowicie, polerowane ranty felg i malowane na nowo spreżyny
wraz z odrestaurowaniem całych amortyzatorów, bo się brzydkie zrobiły. Myślę że czerwone sprężyny będą sexi :serduszka:

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: Prośba o opinię

Postautor: TOMI » 05 sty 2014, 21:10

Tomi ! dzięki wiem widzę że wszystkie motory są jak z salony (tylko na zdjęciu ) na sczęście mam tam jakieś 40 km zobaczymy Najchętniej bym kupił moto od jakiegoś forumowicza ale kto tu chciałby pozbyć się sevenki :P kupiłem auto od handlarza i musiałem włożyć a w ten motor raczej wolałbym nie Pozdro
No widzisz chłopie. Ja się czasami boksuję ze sprzedażą mojej i wskoczeniem na CBR 1100F DUAL. Walczę z tym zagadnieniem i dać
spokoju sobie nie mogę :sciana: :sciana:

Michał
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2013, 23:43
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Prośba o opinię

Postautor: Michał » 06 sty 2014, 22:24

Pytanie: Jaki przebieg wytrzymują średnio oryginalne tarcze przednie?
I jeszcze jedno: znalazłem linka do kodów kolorów: http://www.vsource.org/VFR-RVF_files/BH ... tCodes.htm
Tylko, które z nich były stosowane w CB 750? :co:

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1171
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; VARADERO1000XL
Lokalizacja: WPR

Re: Prośba o opinię

Postautor: marcin_z » 07 sty 2014, 19:44

Pytanie: Jaki przebieg wytrzymują średnio oryginalne tarcze przednie?
Na to pytanie chyba nie znajdziesz odpowiedzi a, wszystko zależy od hamowania od materiału z jakiego zrobione są klocki .....
CB750SF --> XJR1300 --> VARADERO 1000XL

Michał
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2013, 23:43
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Prośba o opinię

Postautor: Michał » 07 sty 2014, 21:11

Pytanie: Jaki przebieg wytrzymują średnio oryginalne tarcze przednie?
Na to pytanie chyba nie znajdziesz odpowiedzi a, wszystko zależy od hamowania od materiału z jakiego zrobione są klocki .....
Na pewno wiele czynników będzie się składało na zużycie tarcz. Długie/krótkie trasy, z tobołami/bez itd itp.. ;)
Jednak uśredniając można by pewnie przyjąć, że ich wymiana zacząć się może np od: 50 tys, 60 tys, 70 tys?
Pytam, bo w bardzo wielu ogłoszeniach oscyluje przebieg 50 tys +/- 5tys i ciekaw jestem, czy może mieć to przełożenie na pojawiający się już rant.

Michał
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2013, 23:43
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Prośba o opinię

Postautor: Michał » 13 sty 2014, 17:04

A czy odnośnie chociażby kolorów mógłby się ktoś wypowiedzieć? :co:

skuler
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2014, 10:04
Motocykl: er 5

Re: Prośba o opinię

Postautor: skuler » 04 sie 2014, 18:08

Dołącze się z pytaniem o motocykl ze Śremu:
Czy oglądał ktoś może tę Hondę: http://otomoto.pl/honda-cb-750-seven-fi ... 81618.html ?
Czy macie jakieś spostrzeżenia?
Zdjęcia są z zimy więc trochę już stoi bez nabywcy..

Awatar użytkownika
Posępny
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 230
Rejestracja: 09 kwie 2014, 10:48
Motocykl: Wierzący(w CB) niepraktykujący
Lokalizacja: Kielce

Re: Prośba o opinię

Postautor: Posępny » 08 paź 2014, 10:44

Skuler,a ta Honda to nie czasem od Gregorbika....?Jasne że od Gregorbike...Nie widziałem na początku bo nie wyświetlała mi się cała strona....Co do komisu;ja u niego kupowałem ponad trzy lata temu CB 500,znalazłem sztukę z naprawdę zdrowym piecem,jeździłem bezawaryjnie,byłem zadowolony...Ogólnie jak na handlarza to w miarę przyzwoity...Raczej nie picer i nie rzeźbiarz,jak stoją tak kupuje i przywozi.Czujność trzeba zachować bo nie wiadomo czy się szczep nie trafi,część motków tam to w mojej ocenie szrot...Na pewno szafa cofnięta i to mocno...I nie rób u niego tłumaczenia papierów(oferuje razem z motkiem)Zarówno ja,jak i parę osób,bujało się potem z kwitami w urzędzie...Moja rada;weź mechanika na oględziny i mimo że to komis ugadaj się na jazdę...

siela
Senior
Senior
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:55
Motocykl: honda cb 750 seven fifty
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Prośba o opinię

Postautor: siela » 08 paź 2014, 14:20

Cześć Skuler, weź zweryfikuj treść ogłoszenia i porównaj ze zdjęciami. Gość pisze, że wydech 4w1 a na zdjęciach 2x2. Może się walnął i zostawił to z innego opisu sprzedawanego sprzętu. Mimo wszystko warto to uściślić. Nie znam się na tym ale niepokoi mnie zmiana podnóżków od kierowcy na bajery a od pasażera na tradycyjne, podobnie jest z kierunkami tył/przód. Pewnie się czepiam ale warto to wyjaśnić. Tym bardziej że na śnieg sam zwróciłeś uwagę. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
KarolusMaximus
Beniamin
Beniamin
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2014, 05:34
Motocykl: HCB750 Black Magic Woman
Lokalizacja: GWE,GPU,GA

Re: Prośba o opinię

Postautor: KarolusMaximus » 08 paź 2014, 14:52

Mój znajomy oglądał CB750 oraz Zephyr750 kilka egz. dla mnie na przełomie maja/czerwca tego roku i odradził mi wszystko co tam było.
"Nie mam czasu myśleć a co dopiero pisać, napisze jak coś wymyśle gdy tylko będę miał czas" KarolusMaximus
HCB750`99 BlackMagicWoman
Mój własny tor wyścigowy

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: Prośba o opinię

Postautor: TOMI » 08 paź 2014, 19:03

Pytanie zostało zadane przez kolegę skulera w dniu 4 sierpnia.
Mamy 8 października i chyba znęcanie się na d tym ogłoszeniem mija się z celem - to taka uwaga organizacyjna :calus_dupa:
A co do tego motocykla z ogłoszenia, oprócz kierunków, lusterek, podnóżków zauważyłem mały szczegół - brak centralnej stopki :co: :roll:
O wygiętej dźwigni hamulca nożnego nie wspomnę. Ale śniegu i nabłyszczacza tam sporo.

Awatar użytkownika
KarolusMaximus
Beniamin
Beniamin
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2014, 05:34
Motocykl: HCB750 Black Magic Woman
Lokalizacja: GWE,GPU,GA

Re: Prośba o opinię

Postautor: KarolusMaximus » 08 paź 2014, 20:40

http://otomoto.pl/honda-cb-750-seven-fi ... 81618.html <-----------------Brak lewego wkładu (końcówki) wydechu.
"Nie mam czasu myśleć a co dopiero pisać, napisze jak coś wymyśle gdy tylko będę miał czas" KarolusMaximus
HCB750`99 BlackMagicWoman
Mój własny tor wyścigowy


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości