Zna ktoś tą hondę ?

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
szymon16v

Zna ktoś tą hondę ?

Postautor: szymon16v » 05 maja 2011, 23:10

Witam, jestem na kupnie takiej maszyny i chciałbym zapytać o konkretnie tą ofertę:http://otomoto.pl/honda-cb-honda-cb-750 ... 27624.html Zna ktoś sprzęt i może coś o nim więcej powiedzieć ?

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Re: Zna ktoś tą hondę ?

Postautor: Wojtek_K » 06 maja 2011, 08:48

po oględzinach przez kolegę Klosza wklejam Jego opinię:

- obtarte nieznacznie koncowki obu wydechow (patrz zdjecia)
- obtarty w 3 miejscach zbiornik (patrz zdjecia)
- wgniotka po lewej stronie zbiornika, w przedniej jego czesci.
- prawy przedni kierunek jest sklejony taśma (patrz zdjecia)
- klejone sa zegary. Przy okazji klejenia zostaly wymienione tarcze na biale
- jest tez mala wgniotka na prawym kolektorze wydechowym (patrz zdjecia)
- starty jest nieznacznie ciezarek na lewej manetce.

Ze stanu tarcz hamulcowych i faktu, ze lancuch byl zmieniony 8 tys. km temu (lancuch DID, ale nie zloty, tylko ten zwykly ) i jest na poczatku zakresu naciagowego mozna wnioskowac, ze przebieg 39.212 km ma prawo byc prawdziwy, ogolny stan zuzycia motocykla tez wskazuje na to, ze przebieg jest prawdziwy, nie ma luzow na tylnej zebatce.
Oprocz opisanych szkod poglebowych, motocykl wyglada ladnie i na zadbany.
Silnik jest suchy, nie wyglada na to zeby byl rozbierany (widoczne oryginalne uszczelki w stanie zmontowania wygladajacym na fabryczny). Silnik pali na dotyk i pracuje ladnie, od razu na wszystkich cylindrach. Po rozgrzaniu sie oleju slychac cykanie (zwane tez dzwonieniem, albo stukaniem) samoregulatora zaworow prawego skrajnego cylindra. Typowa przypadlosc silnika sevenkowego, slyszalem glosniej dzwoniace, jezdza do dzis i mozna z tym zyc, ale skoro slychac, to pisze. Pozostale samoregulatory siedza cicho i nie halasuja.
Sprzeglo pracuje cicho, nie chrobocze, nie dzwoni, nie rzezi. Nie slychac tez luzu i dzwonienia lancucha napedu alternatora.
Ograniczniki przy glowce ramy wygladaja zdrowo i nie nosza sladow silnego przydzwonienia, nie wygladaja tez na dospawywane (spawy wygladaja na oryginalne).
Olej byl wymieniany na poczatku sezonu 2010, wiec raczej trzeba myslec o wymianie na dzien dobry.
Przednia opona Pirelli, datowana na poczatek 2005 roku zostala kupiona jako lezak i zalozona w ub. sezonie, nie jest zjechana.Tylna opona do wymiany.
Kierownica i lusterka nie sa zniszczone, co wskazywaloby na to, ze gleby bedace przyczyna opisywanych wyzej uszkodzen mialy raczej charakter delikatny.
Motocykl ma korzenie niemieckie i zostal sprowadzone w 2005 roku.
Nie wiem co jeszcze moglbym napisac... aha, lagi sa suche i pracuja plynnie


Czyli moto do jazdy, estetycznie do poprawek ale sprawne.

Dogodać się co do ceny i brać.
Mówię i piszę po polsku (staram się).

immichoo
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2011, 14:45
Motocykl: Honda CB750 Seven Fifty

Re: Zna ktoś tą hondę ?

Postautor: immichoo » 01 lip 2011, 12:35

Witam wszystkich fanów Sevenki.

Więc tak się złożyło, że nabyłem dokładnie tę sztukę.

Opis znalazłem po fakcie ale rzeczywiście wszystko się zgadza. Kosmetycznie muszę kilka rzeczy zrobić ale od strony technicznej i użytkowej do niczego nie mogę się przyczepić. W opinii mechanika, który robił mi przegląd po zakupie poprzedni właściciel dbał o sprzęta.

pzdr
M.

szymon16v

Re: Zna ktoś tą hondę ?

Postautor: szymon16v » 08 sie 2011, 21:01

Ja kupiłem inną , też w ok. Łodzi ;) Ta została niekupiona prze ze mnie przez to że właściciel nie odbierał telefonów przez 2 dni i pojechałem po inną , nie miałem możliwości nawet jej oglądnąć. Pozdrawiam.


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości