Czas na zakupy

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Awatar użytkownika
Mariusz
Dziadek Druid
Posty: 906
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:11
Motocykl: CBF 1000
Lokalizacja: PZ Pobiedziska

Czas na zakupy

Postautor: Mariusz » 06 mar 2011, 20:02

Wreszcie rozpoczynam szukanie Hondy.
Tak więc krótko. Czy szanowne grono mogłoby rzucić okiem na te dwa adresy;
http://gregorbike.otomoto.pl/ , http://robomod.otomoto.pl/.
Interesuje mnie czy coś wiemy nt. tych sprzedających, oraz czy Waszym zdaniem są tam motocykle, dla których warto tam pojechać? Mój budżet to 10000 zł. w tym chciałbym zmieścić jeszcze garnek na głowę (najlepiej dwa) i coś na grzbiet. Pozdrawiam kolegów z którymi już rozmawiałem.
Oczywiście nie muszę pisać jaki motocykl mnie interesuje? ;)
Mariusz

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: Czas na zakupy

Postautor: TOMI » 06 mar 2011, 21:41

Witaj Mario ;)
Jeżeli mogę słówko w kwestii wdzianka, ja zakupiłem sobie kurtkę Modeka Challenger. Wygodna i przewiewna (air wenty - ważny szczegół),
sprawdzona w lato, jak i na mikołaja w temp.- 8*C. Masz tam wypinane - oddychającą podszewkę, dodatkowy ocieplacz i podszewkę przeciw wiatrową
oraz ochraniacze.Sporo pakownych kieszeni i schowków. Jakość wykonania naprawdę dobra.Nic się nie pruje, nie zacina i dobrze leży. Jak to wszystko ubierzesz to szybko spieprzaj z domu na dwór bo się zagotujesz i spocisz. Jedyny problem to odpinający sie rzep pod szyją. Poprostu trzeba doszyć dłuższy i po kłopocie. Oczywiście są jeszcze inne modele tańsze lub droższe i w sumie podobnie wyposażone, ale w tym wypadku stosunek ceny (ok.600zł) do jakości w Modece jest naprawdę korzystny. Możesz sobie dla spokojności sumienia i porównania poprzymierzać tańszą odzież typu Ozone itp. jednak szybko dojdziesz do wniosku że warto dołożyć trzy stówki i mieć komfort :). Chyba że wyskoczysz w kurtce Rukka za jedyne 900 euro - wtedy koniec dyskusji.
Podobnie sprawa wygląda z "Garnkiem" na głowę. Dla siebie przeznaczyłem 700zł i to po kilku przymiarkach pozwoliło nabyć drogą kupna kask z wyprzedaży
Nolan N 101 szczękowy. Jakość wykonania i spasowania jest naprawdę wysoka. Oczywiście można kupić coś tańszego, jednak otwieranie i zamykanie szczęki i ogólne spasowanie, co powoduje mało przyjemne trzeszczenie,porównywalne było ze starym ruskim trojlebusem. Pomijam w tym miejscu teorie na tematy bezpieczeństwa, bo o to widziałem już kilka afer koperkowych - czuję się w nim dobrze, wygodnie i bezpiecznie i tu musisz sam zadecydować. Fakt, trochę szumi ale tak naprawdę, który kask nie szumi? Dla żonci po wielu przejechanych kilometrach, próbach oszczędności i kombinowania z ceną i marudzenia w sklepie graniczącym z definitywnym zakonczeniem przygody z motocyklami :krzyk: :na_twarz: , zakupiłem raz a dobrze za jedyne 680zł i nie żałujemy ani centa - Nolan N43 grafitowy typu Jet. Zamiast od razu zacząć od tego kasku i mieć z głowy stracony czas i nerwy, no ale o to po raz kolejny jestem mądrzejszy że komfort i dobre samopoczucie jest w cenie. Spodnie dla nas i kurtkę dla żonci kupiłem w promocji wiosennej Cycle Spirit 0406 w Moto Akcesoria - za chyba 350 zł- spełniają moje oczekiwania i tyle. Kurtka jes z wentami,ma odpinane podszewki jak w Modece i wygodna - mogę to polecić za tę cenę - poniżej link
http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-mot ... ra,p,22869
Więc stara prawda się przypomina - na lumpach nie oszczędzaj, kupuj raz a dobrze,jak tylko czujesz się na siłach finansowych. :moto:
Tak,badź świadom kilku cichych dni po rozmowie z Twoją Panią. Jednak po pierwszej dłuższej wycieczce ona to zrozumie i będziesz miał plusa.
Jak by co, to moja żona może pomóc w przekonaniu - zawsze kobita z kobitą się dogada szybciej :mlotek:

Jeżeli chodzi o tę Sevenkę z linku który wskazałeś, powiem tylko tyle, ona bardzo długo wisi na allegro i jest wyglancowana do szpiku - to tak na odległość.
A te enduro to chyba jakaś opcja w medytacjach wiosennych?

Ah,jeszcze jedno - w pierwszej kolejności załatw sobie i dla swej damy ubrania i kaski. No niestety, na to potrzeba tak minimum 1800zł na osobę.
Mam tu na myśli w miarę przyzwoity sprzęt ze średniej półki. Potem kupuj motor i możesz komfortowo smigać :moto: :moto: :moto:
Sevenka nie wybaczy ci braku dobrego ubrania - to nie WSKa czy SHLka.

Niech mądrzejsi i bardziej doświadczeni koledzy mnie poprawią jeśli głupoty wypisuję :roll:
Pozdrawiam :spoko: :spoko:


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości