Proszę o opinię

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
hacat

Proszę o opinię

Postautor: hacat » 03 sty 2011, 11:36

Witam,

chciałbym zakupić tej zimy sevenkę. jako, że dysponuję niewielkim budżetem szukam raczej czegoś starszego. Proszę o opinie dotyczące tego motocykla:
http://otomoto.pl/honda-cb-cb-750-seven ... 75920.html

Jako, że jest to osoba handlująca motocyklami chciałbym zapytać czy wiecie coś na temat tego człowieka? Jaka panuje o nim opinia?

Z góry dzięki za opinie.

Pozdrawiam,
hacat

Awatar użytkownika
PeterS
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 215
Rejestracja: 03 paź 2005, 14:21
Motocykl: SF Evolution ];)
Lokalizacja: Kraków

Re: Proszę o opinię

Postautor: PeterS » 03 sty 2011, 13:41

poszycie kanapy, kierunki, lusterka nieoryginalne. Podnóżki wydają się dość wytyrane. Trza by sprawdzić, czy gleba/y, która pościerała obciązniki na kierze i przód błotnika (?) nie narobiła więcej szkód. Rama wydaje się być malowana (za ładna w okolicy wahacza), ale mogę sie mylić. Z resztą - najważniejsze jak jeździ i cyka.

Piotrek82
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 169
Rejestracja: 12 gru 2008, 01:02
Motocykl: FZS 600
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o opinię

Postautor: Piotrek82 » 04 sty 2011, 18:51

Plus za gmole, że w ogóle są, bo nie jest to wyposażenie standardowe. Przy oględzinach oprócz ramy warto pomierzyć suwmiarką grubość tarcz hamulcowych- minimalna grubość 4mm świadczy o przebiegu powiedzmy gdzieś 100 tyś. Jeszcze co do ramy: pomalowana jest czarną bardzo kruchą farbą bez podkładu, a to w celu łatwego odpryskiwania jeżeli powstają naprężenia spowodowane zmianą jej geometrii, więc proponuję się poprzyglądać również pod zbiornikiem paliwa.
PS. Jakieś 4 lata temu też kupiłem identyczną sevenkę za równo 6000 od handlarza i powiem Ci, że sporo w takim motocyklu zwykle jest do zrobienia, ale radość z posiadania na pewno wielka :jupi:

HaCaT

Re: Proszę o opinię

Postautor: HaCaT » 06 sty 2011, 16:41

Dzięki za opinie, jadę w przyszłym tygodniu obejrzeć ten motocykl. Czy jeszcze na coś szczególnego powinienem zwrócić uwagę?

Pozdr.
HaCaT

Piotrek82
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 169
Rejestracja: 12 gru 2008, 01:02
Motocykl: FZS 600
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o opinię

Postautor: Piotrek82 » 06 sty 2011, 21:16

Kupujesz swój pierwszy motocykl? Jeśli tak to poczytaj jakieś teksty na ten temat np. na scigacz.pl itp Z tego co mi przychodzi do głowy:jak odpala na zimno i po rozgrzaniu,czy stukają samoregulatory luzów zaworowych, czy tylne amortyzatory się nie pocą/ciekną, w takich starszym sevenkach często szczotki rozrusznika się już kończą, czy ograniczniki skrętu kierownicą nie są naruszone, wydechy-czy coś w nich nie dzwoni.Pewnie się teraz nie przejedziesz i nie stwierdzisz czy przypadkiem nie dzwoni łańcuch rozrządu. Poza tym wszystkie sprawy ogólne jak np. łożyska opony(który rok produkcji), napęd itd. I przy zakupie trzeba kierować się faktami a nie emocjami!!!

Powodzenia.
Piotrek.

HaCaT

Re: Proszę o opinię

Postautor: HaCaT » 06 sty 2011, 22:06

Teoretycznie pierwszy, praktycznie drugi, dlaczego? Bo mam w garażu już od dwóch sezonów xv1100 (przyszedł czas na rzędówkę :) ), więc gdybym taki kupował, to wiedziałbym co skontrolować. W przypadku sevenki jestem raczej zielony - nie licząc podstawowych spraw (lagi, amory, wydech itp.). Słyszałem, że należy zrobić test, który można wykonać w garażu, a mianowicie spróbować ruszyć na przednim hamulcu. Jeśli z lewej strony będzie dochodził nieprzyjemny metaliczny dźwięk to należy sobie moto odpuścić - pytanie: czy to nie dotyczy przypadkiem rozrusznika?

Pozdr.
HaCaT

HaCaT

Re: Proszę o opinię

Postautor: HaCaT » 06 sty 2011, 23:02

czy to nie dotyczy przypadkiem rozrusznika?

Tfu, miałem na myśli alternator, a nie rozrusznik :)

Piotrek82
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 169
Rejestracja: 12 gru 2008, 01:02
Motocykl: FZS 600
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o opinię

Postautor: Piotrek82 » 07 sty 2011, 09:02

Owszem chodzi o łańcuszek alternatora. Ja osobiście nie miałem z nim problemów, ale jeśli dzwoni podobno jest potem sporo pracy i kasy do wydania-poczytaj w dziale mechanika tam wszystko jest opisane.

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1173
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; TT 1200
Lokalizacja: WPR

Re: Proszę o opinię

Postautor: marcin_z » 07 sty 2011, 22:04

Ja właśnie od niego kupiłem swoją sevenke :moto: i mogę polecić sprzedającego :spoko: .
Naprawdę uczciwy facet no i zna sie na motocyklach jak masz z kim pojechać oblukać to się nie zastanawiaj Aczkolwiek jak pisze PeterS może byc malowana wkońcu ma 18lat.
Motorynka --> Honda CB750SF --> Yamaha XJR1300 --> Honda Varadero 1000XL --> Triumph tiger 1200

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: Proszę o opinię

Postautor: brakus » 07 sty 2011, 22:44

Marcin_z jak dobrze pamiętam to kupiłeś moto od Szymona a nie GregorBike :>
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1173
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; TT 1200
Lokalizacja: WPR

Re: Proszę o opinię

Postautor: marcin_z » 08 sty 2011, 08:37

Pamietasz umówiliśy się w koluszkach tam była czarna po małych przejściach, ale przed dzień GregorBike wystawił bordową :serduszka:
Motorynka --> Honda CB750SF --> Yamaha XJR1300 --> Honda Varadero 1000XL --> Triumph tiger 1200

HaCaT

Re: Proszę o opinię

Postautor: HaCaT » 08 sty 2011, 13:43

Pamietasz umówiliśy się w koluszkach tam była czarna po małych przejściach, ale przed dzień GregorBike wystawił bordową :serduszka:
Dzięki za opinię, to bardzo ważne jeśli ktoś (w tym przypadku Ty) poleca sprzedającego. Kupując swój pierwszy motocykl wpierdzieliłem się na konkretną minę. Wtedy nie sprawdziłem sprzedającego - niestety był to nieuczciwy handlarz. Stąd moja prośba o opinię.

A można podzielisz się jaki sprzęt zakupiłeś u GregorBike?

Pozdr.
Michał

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1173
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; TT 1200
Lokalizacja: WPR

Re: Proszę o opinię

Postautor: marcin_z » 08 sty 2011, 15:31

Pamietasz umówiliśy się w koluszkach tam była czarna po małych przejściach, ale przed dzień GregorBike wystawił bordową :serduszka:
A można podzielisz się jaki sprzęt zakupiłeś u GregorBike?
Pozdr.
Michał
Dokładnie to co na foto z prawej strony. U niego w garażu stoi zapewne jeszcze jakas sevenka więc będziesz mógł sobie porównać.
Jak będziesz u GregorBike pozdrów go odemnie ......
Motorynka --> Honda CB750SF --> Yamaha XJR1300 --> Honda Varadero 1000XL --> Triumph tiger 1200

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: Proszę o opinię

Postautor: brakus » 08 sty 2011, 17:29

Sorry :blaga: marcin_z pomyliłem Cię z ender_wiggin starość nie radość :sciana:
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1173
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; TT 1200
Lokalizacja: WPR

Re: Proszę o opinię

Postautor: marcin_z » 08 sty 2011, 21:34

To nie starość to zmęczenie :flacha: . Weź chłopie kilka dni wolnego :sex: :diabelek:
Motorynka --> Honda CB750SF --> Yamaha XJR1300 --> Honda Varadero 1000XL --> Triumph tiger 1200


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości