Zakup CB

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
tyberiusz B

Zakup CB

Postautor: tyberiusz B » 17 kwie 2008, 09:17

Na początku chciałem wszystkich powitać.
Od ładnych paru miesięcy szukam motocykla dla siebie i ciągle miałem jakies wątpliwości bo ma to być sprzęt wygodny i niezawodny. W końcu poczytałem trochę o CB 750 i chyba to będzie moto które będzie mi pasować.
Dzisiaj badź jutro jadę oglądać ten egz:
http://moto.allegro.pl/item347070294_cb ... ynia_.html
Nieoryginalny lakier i cena trochę kosmiczna ale jakoś mi wpadła w oko ( najważniejsze jest dla mnie to , żeby nie był po dzwonie i technicznie sprawny), widać, że leżała na prawym boku (wydech, gmol i kierownicza z prawej sytrony porysowana). Z tego co mówi sprzedawca to jedem tłumik brzęczy, jedna laga cieknie i to tyle, przebieg oryginał :roll: . Podobno przez ostatnie 4 lata używana przez kobietę. Głupi już jestem od przeglądania tych wszystkich ogłoszeń, w z/w z tym mam pytanko czy ktoś zna może ten motocykl?? Prosze równiez o wszelki sugestie odnośnie tej sztuki CB.
Dzięki.

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakup CB

Postautor: Wojtek_K » 17 kwie 2008, 17:56

bardzo mały przebieg ...
bardzo wypolerowana ...

zadzwoń do Olsena: Aleksander 601340228

jest z Gdańska może zna maszynkę
Mówię i piszę po polsku (staram się).

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zakup CB

Postautor: KLOSZ » 17 kwie 2008, 18:41

O to to wiem, ze Olsen monitoruje to co maja w tym komisie do sprzedania.
W Berlinie okazalo sie, ze lepiej znal kupowana tam Inzaume Krzyska niz sam Krzysiek.

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Re: Zakup CB

Postautor: dofo » 17 kwie 2008, 19:32

W opisie aukcji, ze niby bezwypadkowa, a mnie sie ostro wydaje, ze po dzwonie kasacyjnym i poskladana z roznych czesci...

1) Calkowite malowanie czesci moze wskazywac, ze byly sztukowane z innych egzemplarzy i kazdy w latke. Wiec wypadalo psiknac wszystkie - stad nowy wzor.
2) Kanapa od japonskiej Sevenki zamontowana w egzemplarzu europejskim.
3) Lewy wydech przytarty.
4) Sruby mocujace gorna czesc amorow nie sa oryginalne.
5) Prawe kolektory po przygodach. Ta czesc w tym miejscu trudno uszkodzic przy niewinnej parkingowce.
6) Wypukle naklejki "HONDA" na baku - moze dla szpanu, moze nie.
7) Brak zaslepek na mocowaniu kierownicy do polki - czyzby srobki wymieniane byly? Jezeli tak - dlaczego?
8) Budziki byly nawiercane. Pmiedzy predkosciomierzem i oborotmierzem jest sruba, ktorej oryginalnie tam nie ma.

To tak na szybkiego znalazlem. Polerowany uchwyt i gorna polka beda szybko sniedzialy. Zastanawia mnie tez ten wezyk/czujnik podlaczony do lewego dolotu powietrza do gaznika.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zakup CB

Postautor: KLOSZ » 17 kwie 2008, 20:31

Co do wezyka, to wyglada mi na to, ze jest tam jakis Oiler zamontowany (widac rurke miedzy rama i wahaczem), wiec pewnie podcisnienie do oilera z tej rurki jest brane. Co do reszty to sie zgadzam i podziwiam czujnosc oka ;-)

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

tyberiusz

Re: Zakup CB

Postautor: tyberiusz » 17 kwie 2008, 22:52

Wielkie dzięki.
Nie ma to jak ktoś, kto zna się na rzeczy. Chyba sobie odpuszczę, za dużo niejasności. Zamotany jestem, bo kupuję pierwszy motocykl i wolałbym nie kupic przypadkiem jakiegoś śmietnika. Będę szukał dalej, jakby ktos miał do sprzedani ładną, zadbaną, niebitą CB to chętnie.... GG 9678466.
Dzięki za pomoc

coliniak
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 162
Rejestracja: 25 wrz 2006, 15:44
Lokalizacja: Naklo nad Notecia
Kontakt:

Re: Zakup CB

Postautor: coliniak » 18 kwie 2008, 16:26

Moje oczy chociaz stare ale cos mi sie wydaje, ze jeszcze kilka rzeczy by sie znalazlo oprocz tych ktore zweszyl Dofo.
Sluchaj za te pieniadze na pewno kupisz cos lepszego, moim zdaniem za ten rocznik tyle szmalu i jeszcze po przejsciach to na pewno nie warto. Moja 2001, miala 31tys jak ja sprzedawalem, ani jednej srubki nie miala zmienionej - pogadaj zreszta z Luto bo on jest posiadaczem mojej od stycznia.

najlepiej sie wybierz na zakupy za Odre i to z kolega, ktoremu nie zalezy na zakupie tak bardzo jak Tobie, mam nadzieje, ze kumasz o co mi chodzi. Jak jest sie napalonym to mozna w niezle gowno wdepnac...

pozdrowiam
Coliniak
Failure is not an option...
ex Red Onion 00' ...V-strom DL1000, CBF1000, Xtourer 1200 :),,,, Junak 57', WSK 125 74', Rebel 125 98'

tyberiusz

Re: Zakup CB

Postautor: tyberiusz » 19 kwie 2008, 10:01

Od początku poszukiwań sporzętu dla siebie staram się nie napalać. Właśnie dlatego załozyłem ten wątek, żeby mnie ludziska, którzy mają pojęcie o tej maszynie troche mnie w razie czego ostudzili. Jeszcze raz dzięki za radę.

kekesz

Re: Zakup CB

Postautor: kekesz » 15 maja 2008, 13:12

Witam rodzinę SF
Podobnie jak Tyberiusz napaliłem się na tą maszynkę z Gdyni.
Widzę że nie poszła za 9400 i wystawili ją teraz za 8900. Wybieram się w sobotę żeby ją dokładniej obejrzeć i pomacać. Ten model Hondy jest moim faworytem od ponad roku ale powiem szczerze że nigdy nie widziałem takiej maszynki na żywo a tym bardziej nie miałem okazji bliżej się z nią zapoznać.

Bardzo się cieszę że trafiłem na to forum i ten wątek. Powiedzcie drodzy eksperci czym grozi zakupienie tej sztuki zakładając że wasze podejrzenia są słuszne - czyli niestandardowe malowanie (więc chyba też klepanie), składanie z części z różnych egzemplarzy, nietypowe śruby itd.

Problemem dla mnie jest że nie mam za bardzo czasu i funduszy na jeżdżenie 'za Odrę' a rynek wtórny w okolicach Trójmiasta jest znikomy - dużo łatwiej doczekać się jakiejś sensownej okazji w okolicach Poznania czy Katowic.

Jestem naprawdę mocno napalony i jeżeli uda mi się stargować np do 8000 to możliwe że ją kupię!!! Proszę ugaście mnie jak najszybciej jeżeli coś mi grozi w wyniku takiego zakupu.

dzięki za uwagę

Awatar użytkownika
davidson
Wampir
Posty: 570
Rejestracja: 10 gru 2006, 10:42
Motocykl: EX sevenfifty:) XJR 1300
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Zakup CB

Postautor: davidson » 15 maja 2008, 14:17

kolego musisz wziąśc ze soba kogos kto bedzie potrafil ocenic stan moto na miejscu. sam nie ocenisz bo nie wiesz czego szukac. popros kogos z okolicy kto ma troszke pojecia o motocyklach i niech zobaczy sprzeta. moja sevena tez była malowana, ma nieorginalne obudowy zegarow i wydech przetarty, ale jezdzi jak złoto.
tylko sie nie napalaj bo to najgorszy wróg. pozdro.
生まれた野生する
Obrazek

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Re: Zakup CB

Postautor: dofo » 15 maja 2008, 18:00

Powiedzcie drodzy eksperci czym grozi zakupienie tej sztuki zakładając że wasze podejrzenia są słuszne - czyli niestandardowe malowanie (więc chyba też klepanie), składanie z części z różnych egzemplarzy, nietypowe śruby itd.
Wszystko zalezy od tego co sie z tym motocyklem dzialo i jak profesjonalnie zostalo to potem naprawione. Jezeli ktos porzadnie i z wiedza zabiera sie do "reanimacji" i robi to z glowa, to moze zlozyc model w lepszym stanie od niejednego "oryginala".

Awatar użytkownika
El Kriss
stary Seveniarz
Posty: 1038
Rejestracja: 26 mar 2005, 10:51
Motocykl: cb 750 i jakis inny
Lokalizacja: Łodz

Re: Zakup CB

Postautor: El Kriss » 16 maja 2008, 00:34

W sumie jak wiesz - i tak przyczyną wypadku jest niedostosowanie prędkości do warunków. Słyszałeś kiedy w oficjalnych komunikatach " bo moto już było po szlifie " ?
Moja sevenka miała trochę przygód zanim stała się moja. Następnie miała parę przygód ze mną. W sumie zrobiliśmy jakieś 55 kkm i nigdy nie miałem do niej pretensji , że wcześniej była walona. Może nie jest boginią prostych linii ale ma tę niesamowitą zaletę, że mi się podoba. To troszku jak z kobietą - nie chodzi o to by była nie walona - chodzi o to by Cię kręciła.
Nawet , jeżeli jest po przejściach. Moi koledzy mieli wypadki nie dlatego, że kupili złe motory - po prostu byli w złym miejscu w złym czasie. I tego nie dało się uniknąć. Sięgaj po to co Cię kręci.
Kilometry szos, tony piachu, jadę więc żyję.


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości