Wężyki odpowietrzające

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
sfider
Beniamin
Beniamin
Posty: 57
Rejestracja: 12 kwie 2019, 17:00
Motocykl: Honda CB750 SF '98
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wężyki odpowietrzające

Postautor: sfider » 01 cze 2019, 01:34

Przy okazji diagnozowania problemu z odpalaniem zauważyłem, że brakuje mi przy motocyklu chyba wszystkich wężyków odpowietrzających (akumulator, bak, skrzynia biegów, coś jeszcze???) i wężyka spustu paliwa. Trochę jestem w stanie ustalić z serwisówki i diagramów części (np. https://www.bike-parts-honda.com/honda- ... 400/2/1792). Nie wiem natomiast:
  • jak bardzo istotny to jest problem, aku i bak brzmią poważnie?
  • jak czytać wymiary tych wężyków, 8x400 to będzie 8mm prześwitu, czy średnicy całej rurki?
  • czemu służy to kolanko poszerzające odpowietrzenie baku?
  • z jakich materiałów powinny te wężyki być zrobione? ew. może ma ktoś jakieś konkretne zamienniki obczajone?

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1328
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: Wężyki odpowietrzające

Postautor: bogd74 » 01 cze 2019, 06:39

Wg mnie najważniejsza jest rurka odprowadzająca gazy z akumulatora, chyba, że masz żelowy albo całkiem zamknięty to nie potrzeba, jeżeli masz najzwyklejszą kwasówke to radziłbym założyć, bo całe gazy i znikome ilości elektrolitu mogą skorodować okolice.
A to nawet całego układu odmy nie masz?

Awatar użytkownika
sfider
Beniamin
Beniamin
Posty: 57
Rejestracja: 12 kwie 2019, 17:00
Motocykl: Honda CB750 SF '98
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wężyki odpowietrzające

Postautor: sfider » 01 cze 2019, 09:42

Nie zaobserwowałem żadnych wężyków odprowadzanych pod motocykl. Co do odmy, to musiałem pogoolać (https://www.jednoslad.pl/co-to-jest-odm ... ego-sluzy/) I teraz pytanie, czy my mamy taki układ zamknięty? Jeżeli tak to nie wiem, będę musiał poszperać głębiej.

Awatar użytkownika
sfider
Beniamin
Beniamin
Posty: 57
Rejestracja: 12 kwie 2019, 17:00
Motocykl: Honda CB750 SF '98
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wężyki odpowietrzające

Postautor: sfider » 01 cze 2019, 13:46

Sprawdziłem i od skrzyni korbowej wężyk jest, domyślam się, że to jest ten układ odmy? Brakuje tylko wężyków od baku i od aku.

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1328
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: Wężyki odpowietrzające

Postautor: bogd74 » 01 cze 2019, 18:30

Odma to układ wężyków od pokrywy zaworów do puszki pod filtrem powietrza....część "gazów" idzie z powrotem do kolektora ssącego a tworząca się wilgoć idzie wężykiem który jest zaślepiony poza -co jakiś czas należy zaślepke wyciągnąć i spuścić szlam...fotki załączam :mrgreen:
...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości