Łańcuch napędu alternatora / CBX 650e

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
Juliusz Kalodont
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2019, 18:49
Motocykl: Honda CBX 650
Lokalizacja: Łódź

Łańcuch napędu alternatora / CBX 650e

Postautor: Juliusz Kalodont » 18 kwie 2019, 14:19

Cześć, mam DROBNY problem może już ktoś to przerabiał. Po jednej z podróży przestał kręcić rozrusznik, było tylko cykanie, które zamieniło się w swobodną pracę bez oporu. Sprawdziłem rozrusznik, wewnątrz, jak i podpinając go na zewnątrz, działał i wyglądał dobrze. Naładowałem akumulator, ale kolejne próby nic nie wniosły, odpaliłem go na popych, zadziałał, ale zupełnie przestał ładować. Podpiąłem zapasowy regulator napięcia, sprawdziłem połączenia, to samo. W otworze po rozruszniku, sprawdziłem palcem zębatki, niestety kręciły się swobodnie w obydwu kierunkach. Na koniec zajrzałem do miski olejowej, a w niej znalazłem łańcuch.

I tu pytania do Was, czy otchłań pochłonęła tylko łańcuch napędu alternatora, czy również sprzęgło jednokierunkowe? Czy nowy łańcuch można zapiąć bez zdejmowania silnika, czy jest on sprzedawany zapięty? Czy wiecie gdzie dostać taki łańcuch, w Larssonie i Cmsnl.com nic nie znalazłem. Będę wdzięczny za wskazówki.

Link do zdjęć/filmów usterki:
https://www.dropbox.com/sh/sgciksx4jyvr ... S87aa?dl=0
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Robcio73
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2023, 18:56
Motocykl: Honda nighthawk
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Łańcuch napędu alternatora / CBX 650e

Postautor: Robcio73 » 18 lip 2023, 09:32

Cześć .I co z tym łańcuszkiem ?


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oster i 11 gości