Kosz sprzęgłowy Cb Seven Fifty

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Piachol
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2018, 22:04
Motocykl: Cb Seven Fifty
Lokalizacja: Pabianice

Kosz sprzęgłowy Cb Seven Fifty

Postautor: Piachol » 26 mar 2019, 20:34

Czołem.
Jakiś czas temu kupiłem cb seven fifty. Podczas kupna, sprzedający poinformował mnie o ślizgającym się sprzęgle. Faktycznie z każdym kolejnym kilometrem sytuacja była coraz gorsza.

Po rozebraniu sprzęgła okazało się że jest spalone, wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt że sprzęgło wygląda na niedawno wymieniane.

Zastanawiam się czy kosz sprzęgłowy w cb seven fifty nie powinien być osadzony w jakiś specjalny sposób na wałku? Czy kosz sprzęgłowy posiada jakiś specjalny kanał olejowy, który musi się pokrywać z otworem na wałku?

W jaki sposób tarcze sprzęgłowe są smarowane podczas pracy silnika?

Próbuje dojść przyczyny przedwczesnego spalenia sprzęgła. Być może po prostu sprężyny były stare i w sposób niedostateczny dociskały tarcze.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kosz sprzęgłowy Cb Seven Fifty

Postautor: KLOSZ » 27 mar 2019, 10:55

A czy luz linki był odpowiedni? Bywały tu już przypadki, że ktoś po wymianie sprzęgła nie dopilnował luzu linki i sobie zjarał nowe sprzęgło. Generalnie lepiej luźniej niż za ciasno ;)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oster i 23 gości