Nie w temacie (rebel 125 CA) olej w pokrywie alternatora

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
majinareq
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2018, 11:50
Motocykl: Honda CA Rebel 125
Lokalizacja: Malczyce

Nie w temacie (rebel 125 CA) olej w pokrywie alternatora

Postautor: majinareq » 16 lis 2018, 18:28

Witam. Postanowiłem że może spróbuje spytac tutaj o ten temat bo nie moge znaleść gdzie indziej jakich kolwiek informacji a domyslem się że macie wiecej wspólnego z mechaniką jak ja. JEŚLI MODERATOR UZNA ŻE TO NIESTOSOWNE PISAĆ TUTAJ TO WYWALI.

Jakiś tydzien temu zabrałem wszedłem do garażu przepalić rebelkę i wykrecić aku na zimę. Odpaliłem ją i po chwili patrze jak po nóżne powolutku kapie olej. Przyjrzałem się temu bliżej i zlokalizowałem wyciek miedzy blokiem silnika a pokrywą alternatowa, widzę tam uszczelke wiec analogicznie zamówiłem uszczelkę, dziś przyszła i zabrałem się za wymianę. Po spuszczeniu oleju( bo też chciałem wymienić) i odkreceniu srub mocujących sciągnołem dekiel z którego wylało się jeszcze troche oleju aleee...na krawędzi dolnej dekielka zobaczyłem mały kanalik służący jakby spuszczaniu oleju;/? i teraz nie wiem czy ten alternator ma być suchy a uszczelnienia są bo są? Ktoś coś jakieś pomysły??

Szukając pomocy w sieci znalazłem stary filmik na youtubie opisujący podobny problem ale moj angielski raczej lichy może ktoś rozumie więcej:
https://www.youtube.com/watch?v=iI9hm1brYd0

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1328
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: Nie w temacie (rebel 125 CA) olej w pokrywie alternatora

Postautor: bogd74 » 16 lis 2018, 21:20

Powiem Ci że dla mnie rebelka to księga tajemnic...choć mam kolege to zapytam (jak nie zapomnę-bo skleroza) choć chyba cosik cm3 więcej...

majinareq
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2018, 11:50
Motocykl: Honda CA Rebel 125
Lokalizacja: Malczyce

Re: Nie w temacie (rebel 125 CA) olej w pokrywie alternatora

Postautor: majinareq » 17 lis 2018, 09:56

tam wydaje mi się że dół silnika mają taki sam...ale z tego co ruzumiem z tego nagrania to alternator ma byc suchy;/ więc uszczelnienie na wale poszło:( a żeby to dalej rozbierac nie mam klucza taśmowego takiego rozmiaru (żeby chwycić koło alternatora i je odkręcić)

Andrzej JK
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:38
Motocykl: Honda CB 125 Twin 1972
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Nie w temacie (rebel 125 CA) olej w pokrywie alternatora

Postautor: Andrzej JK » 17 lis 2018, 17:25

Witam. Postanowiłem że może spróbuje spytac tutaj o ten temat bo nie moge znaleść gdzie indziej jakich kolwiek informacji a domyslem się że macie wiecej wspólnego z mechaniką jak ja. JEŚLI MODERATOR UZNA ŻE TO NIESTOSOWNE PISAĆ TUTAJ TO WYWALI.

Jakiś tydzien temu zabrałem wszedłem do garażu przepalić rebelkę i wykrecić aku na zimę. Odpaliłem ją i po chwili patrze jak po nóżne powolutku kapie olej. Przyjrzałem się temu bliżej i zlokalizowałem wyciek miedzy blokiem silnika a pokrywą alternatowa, widzę tam uszczelke wiec analogicznie zamówiłem uszczelkę, dziś przyszła i zabrałem się za wymianę. Po spuszczeniu oleju( bo też chciałem wymienić) i odkreceniu srub mocujących sciągnołem dekiel z którego wylało się jeszcze troche oleju aleee...na krawędzi dolnej dekielka zobaczyłem mały kanalik służący jakby spuszczaniu oleju;/? i teraz nie wiem czy ten alternator ma być suchy a uszczelnienia są bo są? Ktoś coś jakieś pomysły??

Szukając pomocy w sieci znalazłem stary filmik na youtubie opisujący podobny problem ale moj angielski raczej lichy może ktoś rozumie więcej:
https://www.youtube.com/watch?v=iI9hm1brYd0
W komorze alternatora będzie olej. U mnie jest specjalna pokrywka do ustawienia znaków zapłonu wg położenia wału. Tam mam dwa uszczelnienia.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oster i 15 gości