Owiewka kontra szyba - [połączone wątki o szybach/owiewkach]

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
coliniak
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 162
Rejestracja: 25 wrz 2006, 15:44
Lokalizacja: Naklo nad Notecia
Kontakt:

Postautor: coliniak » 05 lis 2007, 13:16

nie panimaju :cry:
i tak Cie lubie Oster :P

@Klosz kukaj na jebaja ja w zeszlym roku gupilem duza Givi za 30 Eurosow - znam chlopakow z MGG nawet mialem od nich szybe w Zephyrze (Grzesiek wlasnorecznie ja zakladal) - powiem tak wykonanie mocowan troche sie kryje do tych firmowych np. Givi i MRA ale to tylko moje skromne zdanie. Nie wiem jak teraz ale 3 lata temu to srednio mi sie podobaly te metalowe opaski przekrecane na moja lsniaca kiere :cry:

pozdro
Failure is not an option...
ex Red Onion 00' ...V-strom DL1000, CBF1000, Xtourer 1200 :),,,, Junak 57', WSK 125 74', Rebel 125 98'

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6175
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Postautor: KLOSZ » 27 gru 2007, 09:28

http://www.moto-center.pl/produkt.php?m ... 8b14c7d19a

A z takim czyms ktos moze jezdzil? Jak sie toto sprawdza? Rozmiary wygladaja rozsadnie, ale czy jest ok w czasie dlugich przelotow?
I jescze pytanie pomocnicze: jak z mocowaniem szyby GIVI? Jest solidne i trzyma sie jak trzeba?

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Gorg
Beniamin
Beniamin
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2005, 23:40
Lokalizacja: Krasnystaw

Postautor: Gorg » 28 gru 2007, 01:50

Hej. Mam taką GIVI tylko z mniejszą ilością plastiku na dole. Mocowanie jest w porządku, trzyma stabilnie i jest sporo możliwosci ustawienia szyby pod różnymi kątami - kto jak lubi. Mi np. odchyla strumień powietrza od klaty i 3/4 kasku, jedynie po "czubku" :wink: głowy co nieco dostaje. Odchyla również troche strumień powietrza od kierownicy tak że jeżdżąc nieraz w czasie niezbyt wielkiego deszczu rekawice mam w miare suche.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6175
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Postautor: KLOSZ » 28 gru 2007, 16:45

Dzieki Ci Gorg za odpowiedz. Pewnie w cos takiego bede celowal. Pomysle tylko czy kupowac tu w Polszy czy nie przeleciec sie po to na wiosne do wujka Luisa do Berlina :-)

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

owiewka / szyba PUIG Up/Down

Postautor: LuTo » 14 kwie 2008, 22:04

czesc
mieliscie okazję testować na żywo taką szybkę?

http://www.moto-center.pl/produkt.php?c ... 3b825b748b

jak wrażenia? warto zainwestować tych kilka mniej wypitek butelek?? :sciana: :sciana:

tak się zastanawiam, bo zacząłem jeździć do roboty na moto i przyznam szcerze, deko pizga

Coliniaka, który jest chudy niczym dofo, to moze ta szyba która jest teraz i osłaniała, ale nie mnie....... prawdziwego (przynajmniej rozmiarami) ;) rokersa ;) :rock: :rock: :jupi: :jupi:
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Re: owiewka / szyba PUIG Up/Down

Postautor: Wojtek_K » 14 kwie 2008, 22:18

Mówię i piszę po polsku (staram się).

Awatar użytkownika
PeterS
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 215
Rejestracja: 03 paź 2005, 14:21
Motocykl: SF Evolution ];)
Lokalizacja: Kraków

Re: owiewka / szyba PUIG Up/Down

Postautor: PeterS » 15 kwie 2008, 08:23

Tutaj jest trochę insza inszość, bo szyba jest vario - nikt chyba z topiku podanego przez Wojtka_K nie pomyka z taką.
Wydaje się, że jest spoko,ma dość wyraźny rant podbijający strugi do góry (więc nad głowę) + możliwość regulacji. Ale generalnie nie wypowiadam się bo mam zwykłą szybę turystyczną :roll:

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: owiewka / szyba PUIG Up/Down

Postautor: LuTo » 15 kwie 2008, 09:50

poczytaj:

viewtopic.php?f=3&t=1086

poczytałem już wczesniej ;

między innymi dlatego też nie zadałem kolejny raz gupkowatego pytania " co lepse? sybka? cy ofiefka? a moze bes?" :P :cenzura:

któryś z kolegów rozsądnie (wg mnie ) napisał, jak wokół komina, to moze być i bez, ale jak gdzies dalej to bez deko kiepawo jest :moto: :cry:

dlatego tez będąc przekonany na 99,99% ze zmiany muszę dokonać. Chodziło mi o Wasze doswiadczenia z tym, konkretnym modelem puiga
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Re: owiewka / szyba PUIG Up/Down

Postautor: lesor » 15 kwie 2008, 14:50

Chodziło mi o Wasze doswiadczenia z tym, konkretnym modelem puiga
Kolego drogi, nie pamiętam co się pisało na temat szybek ale moja opinia, gdybym nawet miał taką szybę, byłaby o kant dupy i bezużyteczna dla Ciebie, bowiem ja mam inną posturę czyli wzrost i ;) figurę. Do tego z pewnością inną długość rąk. Za tym idzie całkiem inne położenie kasku (które też pewnikiem mamy inne) a stąd prosty wniosek, że to, co mi daje idealną ochronę przed wiatrem i nie powoduje ani turbulencji ani szumu niskotonowego ani szumu wysokotonowego, może być dla Ciebie nietrafnym wydatkiem. I możliwość regulacji może nie wystarczyć.
W Sevenie przerobiłem 4 różne możlwości (golas, miniszyba, owiewka z szybą, owiewka z wyższą szybą) i nie zdołałem dojść do optimum, bo nie zdążyłem dokupić kolejnego, pośredniego rozmiaru szyby...
Tym samym: kup to, co Ci się podoba albo od kogoś pożycz różne i potestuj. Możesz przecież na jakimś spotkaniu pożyczyć gotową Sevenkę z szybą. Ostało tu się kilka...

Na oko: ta szybka jest krótka i ja miałbym w niej mało owadów na kurtce, tyle samo na ramionach i szum wysokotonowy. Bez turbulencji do 190km/h.
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: owiewka / szyba PUIG Up/Down

Postautor: lopuch » 16 kwie 2008, 09:50

Jak nie chcesz żeby ci wiało polecam mini szybke z wersji tanie - taka basic - i inną kiere - mam lsl'a siedzi sie jak na hajabuzie ;)
Nic specjalnie nie wieje :)))
A tak na serio system się sprawdza z kierą i mini szybką ale nadgarstki i kregosłóp mówią nie (sypie się ostatnio wątroba też zaczeła mówić nie :))
Także zmienie na normalną niestety...
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: owiewka / szyba PUIG Up/Down

Postautor: LuTo » 17 kwie 2008, 12:35

.....
lesorku, kochany kierowco pedałów, wszystko co piszesz jest oczywiście prawdą. Ale jak wiesz prawdy sa przynajmniej 3. Twoja wersja wg mnie jest prawdą drugą.
Domyślam sie, że masz dużo większe doświadczenie ode mnie w sprawach używania różnych szybek. Ale, wystrczyłoby, aby ktoś napisał:

"słuchaj, mam taką szybę. Dla mnie jest super ok. Mam 148 w kapeluszu, 150 kg żywej wagi i jeżdze wokół komina z przelotową 50km/h."

taka informacja byłaby bardzo cenna. Po prostu umówiłbym sie z gościem, podjechał do niego, pogadał, przejechał sie na jego moto, bądź przełożył szybkę do swojego i sprawa byłaby jasna.

ale rozumiem. Nikt z koleżanek i kolegów tego konkretnego modelu nie ma, nie miał i nie zamierza w najbliższym czasie mieć. OK. Finito.

a tak w ogóle, to małą szybkę givi mam, ale trochę jest dla mnie przywąska i przykrótka. Na komisji w WKU 25kg temu miałem 182 wzrostu + 80 kg zywej masy ;)

a moja szybka wyglada tak:

http://picasaweb.google.com/l.obuchowsk ... 0282038274

PS
foto made by coliniak
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: Wojtek_K » 17 kwie 2008, 18:05

Klosz też ma szklarnię givi na kierowniku i w trasie do niemcowni chyba nie był do końca zadowolony ... ja pozyczyłem od El Krissa i poza mniejszymi oporami i zbieraniem owadów nie zauwazyłem więcej plusów, minusów też :D człowiek głuchy to i szum mu nie przeszkadza
Mówię i piszę po polsku (staram się).

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6175
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: KLOSZ » 17 kwie 2008, 18:15

Ano mam Givi touring i jeszcze nie znalazlem optymalnego ustawienia, bo albo caly ped powietrza wali na leb i wtedy huk niemilosierny jest, ale za to rece sie nie wyciagaja i kurtka czysta, bez owadow, albo nie czuc w ogole roznicy. Jest jeden zasadniczy plus na trasie. Jadac szybko wystarczy sie lekko polozyc na baku (na tyle na ile mi grube brzuszysko pozwala 8) ) i robi sie cicho, spokojnie. Wracajac z Berlina duza czesc podrozy autostrada tak wlasnie pokonalem i sobie chwalilem to rozwiazanie. Przy moich gabarytach (182/105) to chyba szybe od Ikarusa bym musial sobie zainstalowac, zeby mnie calego chronila przed wiatrem jak jade wyprostowany ;-)

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
PeterS
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 215
Rejestracja: 03 paź 2005, 14:21
Motocykl: SF Evolution ];)
Lokalizacja: Kraków

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: PeterS » 17 kwie 2008, 20:03

Ano mam Givi touring i jeszcze nie znalazlem optymalnego ustawienia, bo albo caly ped powietrza wali na leb i wtedy huk niemilosierny jest, ale za to rece sie nie wyciagaja i kurtka czysta, bez owadow, albo nie czuc w ogole roznicy. Przy moich gabarytach (182/105) to chyba szybe od Ikarusa bym musial sobie zainstalowac, zeby mnie calego chronila przed wiatrem jak jade wyprostowany ;-)
Myślałem, że "rant" (niby-spoiler) tej szyby daje więcej :? Nawet przymierzałem się do przymierzenia się do takiej szyby w miejsce mojej "uniwersalnej", (może było by lepiej - mam + - 1,70 wzrostu), ale trafił się na jebaju spoiler do szyby uniwersalnej, a dofo Wszechmogący pomógł zakupić :D Mam nadzieję, że taki spoiler zamknie gęby szybo-sceptykom 8) Pierwsze testy juz wkrótce :jupi:
Obrazek

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6175
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: KLOSZ » 17 kwie 2008, 20:36

może było by lepiej - mam + - 1,70 wzrostu
Mysle, ze te 10 cm byloby kluczowe w tym przypadku, bo muszyska mam tylko na czubku kasku i jak tylko troche obnize glowe to juz sie robi ok, takze nie wykluczone, ze dla Ciebie byloby w ram sas ;-)

Poza tym musze jeszcze troche pokombinowac z ta szyba, a jakos nie moge znalezc natchnienia do wielokrotnego odkrecania i dokrecania tych wszystkich srubek od mocowania. Lenistwo ze mnie wychodzi... ;-)

Zdriowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
PeterS
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 215
Rejestracja: 03 paź 2005, 14:21
Motocykl: SF Evolution ];)
Lokalizacja: Kraków

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: PeterS » 17 kwie 2008, 20:53

Poza tym musze jeszcze troche pokombinowac z ta szyba, a jakos nie moge znalezc natchnienia do wielokrotnego odkrecania i dokrecania tych wszystkich srubek od mocowania. Lenistwo ze mnie wychodzi... ;-)
Ja sprawdzałem organizmem przeróżne ustawienia, inspiracje do ustawienia pochyleń szyby czerpałem nawet z internetowych zdjęc SF; śruby mocowanie są już prawie okrągłe,a poprawy nie widać; wszystko na nic :( :sciana:
Już sobie odpuściłem. Swoją drogą, że MRA robi tak nieprzyjazne szyby... :krzeslo:

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: LuTo » 17 kwie 2008, 22:02

Ano mam Givi touring i jeszcze nie znalazlem optymalnego ustawienia, bo albo caly ped powietrza wali na leb i wtedy huk niemilosierny jest, ale za to rece sie nie wyciagaja i kurtka czysta, bez owadow, albo nie czuc w ogole roznicy. Jest jeden zasadniczy plus na trasie. Jadac szybko wystarczy sie lekko polozyc na baku (na tyle na ile mi grube brzuszysko pozwala 8) ) i robi sie cicho, spokojnie. Wracajac z Berlina duza czesc podrozy autostrada tak wlasnie pokonalem i sobie chwalilem to rozwiazanie. Przy moich gabarytach (182/105) to chyba szybe od Ikarusa bym musial sobie zainstalowac, zeby mnie calego chronila przed wiatrem jak jade wyprostowany ;-)

Zdrowko
KLOSZ
święte słowa KLOSZu, prawisz niemalże jakbyś był moim jednojajecznym bratem :)
nawet gabaryty zewnętrzne się zgadzają.

KLOSZu, przyjrzyj się fotkom jednej i drugiej szybki, mam wrażenie, ze ta ze sklepu sporo więcej wystaje ponad lusterka, do tego ten patent z odwinięciem strug powietrza, Myślę, że może to zadziałać.

poczekam jeszce trochę, bo prawie 5 stówek to nie w kij dmuchał. popróbuję postawić swojągivi bardziej pionowo, moze cos to da..........
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6175
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: KLOSZ » 17 kwie 2008, 22:53

Givi ma AFAIR 44 cm a ta dzielona z linka ma 56, to 12 cm roznicy. Nie w kij dmuchal. Do tego ta pletwa odchylajaca powinna dodatkowo odchylac struge powietrza do gory. To moze zadazialac...

Ja jeszcze powalcze ze swoja, moze znajde jakies lepsze ustawienie. Juz nawet zaczalem kombinowac uniesienie szyby tak, zeby jej dolna krawedz byla z 10 cm nad reflektorem, ale cos mi mowi, ze tym sposobem, to ta szyba moze przy wiekszej predkosci wystartowac jak szybowiec i tyle ja bede mial... ;-)

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: LuTo » 22 maja 2008, 21:35

no i mam :)

dzięki uprzejmości dofo :blaga: :piwo: dostałem i już nawet zamontowałem nową szybę
w załączeniu fotki jak to wyglądało przed:

http://picasaweb.google.com/l.obuchowsk ... 4883189970

w trakcie

http://picasaweb.google.com/l.obuchowsk ... 9178157282

i po wymianie :)

http://picasaweb.google.com/l.obuchowsk ... 3473124594
http://picasaweb.google.com/l.obuchowsk ... 2063059202
http://picasaweb.google.com/l.obuchowsk ... 4947961106


ładna, co ??? :slinka: :slinka: :jupi: :jupi:


jeżdzic to jeszcze nie jeździłem, więc wrazeń na razie nie przekażę, ale co sie odwlecze to nie uciecze :)

PS
do sprzedania jest moja stara szybka:

http://picasaweb.google.com/l.obuchowsk ... 0282038274

stosowny topic znajdzie sie w stosownym dziale


PS PS
jest jakiś patent (nie korzystając z fotosika czy innego imidższaka) na wstawienie miniaturki/obrazka? bo jakieś chyba zaćmienie mam i nie moglem tego zrobić :sciana: :sciana:
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6175
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: KLOSZ » 22 maja 2008, 21:55

No to ja czekam na wrazenia z jazdy i zaczynam skladac kase na taka dzielona ;-) Jednak jest znacznie wieksza i szersza, wiec pewnie ochrona przed wiatrem bedzie duzo lepsza. Czekam na wrazenia, albo jak bede w okolicy to podjade i mi opowiesz ;-)

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: dofo » 22 maja 2008, 22:22

1) Oprocz kierownicy - gdzie jeszcze ida mocowania szybki?
2) Jest roznica w wysokosci? Bo na pogladowych fotkach to obie szyby wystaja troche ponad lusterka.
jest jakiś patent
Ze wzgledow oszczednosciowych - nie ma :)

Awatar użytkownika
PeterS
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 215
Rejestracja: 03 paź 2005, 14:21
Motocykl: SF Evolution ];)
Lokalizacja: Kraków

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: PeterS » 23 maja 2008, 13:31

Pierwsze wrażenia z testowania spoilera na szybę uniwersalną (~~ 70 km, V przelotowa 80-130):
po odpowiednim ustawieniu spoilerka opływ wokół kasku się uspokoił, nie telepie głową, szum wiatru jest jakby ostrzejszy i może trochę bardziej głośny i mniej stłumiony, za to jednostajny (poetyckie 8) :D ) nie słychać uderzeń zawirowanego powietrza. Myślę, że po założeniu stoperów będzie naprawdę nieźle.

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: LuTo » 23 maja 2008, 20:50

jeździłem :) :jupi:

hmmmm, jak to powiedzieć............niebo w gębie??? miodzio??? zajebiście???? O KU..RWA !!!!!!!!!

;)


w kilku słowach:

gdybym miał jakieś 1,7m wzrostu, to mógłbym chyba jadąc 120km/h ( wyprostowany ) palić spokojnie fajki

a tak, mając 1,82m wzrostu, wystarczy, że lekko się skulę i cały wiatr wali górą, po samym czubie kasku

Ale sie cicho zrobiło :shock: :shock: :shock: !!!!!!

takim szekspirem jak Peters nie jestem, więc powiem, podsumowując, ZAJEBISTY ZAKUP
Oprocz kierownicy - gdzie jeszcze ida mocowania szybki?
oprócz kierownicy mocowanie jest z obu stron do reflektora.



UWAGA!!! do montazu niezbędna jest 13 !!!!! (najlepiej płaska i płaska oczkowa,) i imbusy; po za tym kpl z pod siedzenia wystarczy


PS

dofo, zegarek nie pasuje :sciana:

albo śruba jest nie tak dokręcona i nie chce wejść pod kierownice, albo za mała średnica :( Raczej to drugie, muszę to jeszcze suwmiarką sprawdzić :/ da radę to jakoś wymienić w razie co??
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: LuTo » 13 cze 2008, 08:27

Ale sie cicho zrobiło :shock: :shock: :shock: !!!!!!

jak wiecie apetyt rośnie w miarę jedzenia :roll:

dlatego po 2-3 tygodniach śmigania z Puigiem zdążyłem się przyzwyczaić do tej dobroci i poszukać dalszego wyciszenia. Kasku na razie wymieniać nie zamierzam. Postanowiłem jednak spróbować zatyczek do uszu. Obawiałem się totalnego odcięcia od świata, dlatego tez zwlekałem z tą decyzją. Wczoraj przejrzałem Louisa i moto-center i stwierdziłem, że te 20-30 zeta to nie majątek. Jak mi się nie spodoba, to najwyżej wyrzucę. Chciałem zamawiąc przez neta, albo szukać gdzieś po motoszopach w realu, ale KLOSZ olśnił mnie. Przecież takie ustrojstwa są do kupienia w aptekach.
Kupiłem. 2 różne kpl. Jeden to 3M, 2 zatyczki w pudełeczku. Drugi kpl, nie wiem jakiej formy , był w zgrzewanym woreczku. Stwierdziłem, że będzie na wymianę jakby co.
Koszty.
3M - ok. 8,5 zł
drugie - 1,36 zł :szczena: :szczena: :szczena: :szczena:

wiecie ile to kosztuje w "branżowych" sklepach? w moto-center 20-32 zł + przesyłka, w louisie podobnie.

Obydwa kpl wyglądają mniej więcej tak jak art 10001000 z louisa. Tyle że bez sznureczka i inne pudełko.

Teraz wrażenia po przejechaniu dziś ~50km mieszanej trasy..

wycieło cały, te najbardziej uciążliwy szum wiatru.
Silinik słychać, a może bardziej czuć ???? Nie wiem do końca - trza jeszcze poobserwować. Ambulans na bombach, jadący z przeciwka usłyszałem praktycznie w momencie mijania się z nim.
Wycięcie wiatru najbardziej dało sie odczuć jak jechałem obwodnicą. Przy 150-160 linia wzroku była ponad szybą, a wrażenie było takie jakbym był całkiem za nią schowany.

Jak na razie polecam na trasy pozamiejskie. Do miasta raczej nie ma sensu.

Pewnie napiszecie, że rolę zatyczek moze spełnić łokmen. Pewnie tak. Ale w zależności co kto lubi (jeden woli córkę :mineta: , drugi teściową :sex_anal: ). Ja muzyki wolę posłuchać w domu lub w aucie (a i to to raczej radio )

ufff, ale się rozpisałem.

wracam do roboty. trza się kawy napić ;)
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
PeterS
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 215
Rejestracja: 03 paź 2005, 14:21
Motocykl: SF Evolution ];)
Lokalizacja: Kraków

Re: Owiewka kontra szyba

Postautor: PeterS » 13 cze 2008, 09:02

Myśle, że 3M to niezly wybór :) Śmigam w takich na traski >30 km, różnica jest megaodczuwalna. Teraz nie wyobrażam sobie jazdy na dłuższy dystans bez tego ustrojstwa.
Poza tym przydają się na imprezach towarzyskich tut. Forum - na II Zlocie SF musiałem ich szukać w środku nocy, wśród chrapania dzielnych jeźdźców, zmorzonych strawą chmielową :mrgreen:


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości