Kierunki przestały działać

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
ziomoslaw
Junior
Junior
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2015, 19:37
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Gdańsk

Kierunki przestały działać

Postautor: ziomoslaw » 05 lip 2015, 22:30

Witam
Mam kierunki ledowe, działały normalnie(bez kontrolki), kilka dni temu padły, mingeły szybko i zgasły(normalnie światło zmieniało się bardzo powoli), jak przekręcam stacyjkę to słychać pojedyncze ciche kliknięcie w przerywaczu, kupiłem nowy i nic. Jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kierunki przestały działać

Postautor: KLOSZ » 06 lip 2015, 01:57

Tak, sevenkowy przerywacz nie pasuje do kierunkow ledowych. Albo zaloz zwykle na zarowki, albo wymien przerywacz :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
ziomoslaw
Junior
Junior
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2015, 19:37
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kierunki przestały działać

Postautor: ziomoslaw » 06 lip 2015, 19:51

Rzecz w tym ze te kierunki działały normalnie, przerywacz był elektroniczny, po wymianie przerywacza okazało się, że to wina czegoś innego

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kierunki przestały działać

Postautor: KLOSZ » 06 lip 2015, 21:08

A jesli tak to moze jakis brak kontaktu? Przegladales stan wewnetrzny przelacznika kierunkowskazow i polaczenia? Moze gdzies cos Ci zasniedzialo i nie ma dobrego kontaktu? Taka przyczyna tez moze dawac takie efekty.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Kierunki przestały działać

Postautor: Hyde » 18 lip 2015, 16:59

Miałem to samo z prawym kierunkiem, po prostu przestał działać myślałem że to wypalona żarówka a okazało się że jest cacy, wyciągnąłem wnętrze kierunku, jak pociągniesz gumowy grzybek z metalową kuleczką w środku ukarze ci się sprężynka a za nią podkładka z przylutowanym przewodem, podkładka ma teoretycznie dotykać obudowy drugiego bieguna i podtrzymującej żarówkę ale lubi się to ustrojstwo przywiesić, więc wziąłem troszkę cieniutkiego kabla z kolumny nawinąłem na podkładkę tak aby wchodziła z delikatnym oporem do obudowy, siknąłem szprajem który poprawia przepływ prądu itp. i jak na razie cacy.

Po za tym ja mam 2 ledówki z tyłu a dwie normalne z przodu żarówki w kierunkach ale za to mam kontrolkę ;-]. Masz komplet ledówek i po wyciągnięciu kontrolki wszystko dziuała?

Awatar użytkownika
ziomoslaw
Junior
Junior
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2015, 19:37
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kierunki przestały działać

Postautor: ziomoslaw » 18 lip 2015, 21:02

U mnie wszystkie kierunki przestały działać, bez kontrolki miałem bo jak włożyłem żarówkę do kontrolki to włączały się awaryjki jak naciskałem prawo lub lewo. Nie miałem nawet kiedy go do mechaniora podrzucić ale czekam na jedna rzecz aż mi przyjdzie i odstawiam żeby parę spraw załatwić za jednym zamachem ale na pewno go zapytam co się popsuło.

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Kierunki przestały działać

Postautor: Hyde » 19 lip 2015, 10:26

Może być tak jak pisałem, z ledówkami jest tak że brak styku w jednym może załatwiło wszystkie bo w tradycyjnych jest obojętnie czy wkładasz w gniazdo + do - w ledach trzeba uważać na to, ale zobaczymy.

Awatar użytkownika
ziomoslaw
Junior
Junior
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2015, 19:37
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kierunki przestały działać

Postautor: ziomoslaw » 19 lip 2015, 11:45

Jeśli faktycznie awaria jednego mogła unieszkodliwić pozostałe to sprawdzę to bo 1 kierunek mam dość zmęczony i własnie w nim mogło coś się stać. Guma na gwincie jest pęknięta i na trytce się trzyma.

Awatar użytkownika
ziomoslaw
Junior
Junior
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2015, 19:37
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kierunki przestały działać

Postautor: ziomoslaw » 30 lip 2015, 21:55

Okazało się, że jednak przerywacz był winny a ten, który kupiłem też był uszkodzony. Mechanik magik naprawił mi stary :)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości