Gniazdo USB

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Gniazdo USB

Postautor: Hyde » 08 sie 2014, 16:36

Chcę podłaczyć gniazdo USB (DC 5V 2A), pytania są następujące:

- Chcę podłączyć pod kabelek z światła pozycyjnego czy może bezpośrednio do akumulatora?

- Kupiłem też gniazdko bezpiecznika mam go umieścić na plusie i pytanie ilu amperowy?

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Gniazdo USB

Postautor: Hyde » 09 sie 2014, 14:56

Sprawa jasna jeśli chodzi o bezpiecznik, w zestawie bezpiecznikowym najsłabszy ma 5A więc chyba go założę.

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Gniazdo USB

Postautor: Hyde » 09 sie 2014, 16:12

No to wiadomo o co biega trzeba było nie kupować gniazdka bezpiecznika tylko najpierw poszperać w necie.

Mianowicie do portów USB stosuje się bezpieczniki polimerowe które są w komplecie, czyli nie trzeba montować dodatkowego bezpiecznika.

Obrazek

Teraz tylko została kwestia podłączenia, bezpośrednio do aku czy pod żarówkę pozycyjną?

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6174
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gniazdo USB

Postautor: KLOSZ » 09 sie 2014, 19:22

Nie mieszaj tego bezposrednio z pozycją, bo jak Ci gniazdo USB zrobi zwarcie, to bedziesz w nocy je odlaczal, zeby odzyskać swiatla. Podlacz do aku umiejscawiając bezpiecznik na plusie jak najbliżej aku (niezaleznie od bezpiecznika polimerowego przy gniezdzie musisz "chronic" bezpiecznikiem kable zasilajace).
Ja bym to zrobil tak, ze prund z aku bylby zalaczany przez przekaznik sterowany z zarowki pozycyjnej.
W Białej możemy to zmotać jesli chcesz :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: Gniazdo USB

Postautor: brakus » 09 sie 2014, 19:30

Oho aby tradycji stalo sie zadosc Klosz juz sobie organizuje moto do rozbierania i nie zapomnijmy o tym ze jak podlaczamy bezpiecznik to nalezy wyjac pierwszy tlok z gara i sprawdzic pierscienie :-) :-) :-)
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Gniazdo USB

Postautor: Hyde » 09 sie 2014, 20:00

Nie mieszaj tego bezposrednio z pozycją, bo jak Ci gniazdo USB zrobi zwarcie, to bedziesz w nocy je odlaczal, zeby odzyskać swiatla. Podlacz do aku umiejscawiając bezpiecznik na plusie jak najbliżej aku (niezaleznie od bezpiecznika polimerowego przy gniezdzie musisz "chronic" bezpiecznikiem kable zasilajace).
Ja bym to zrobil tak, ze prund z aku bylby zalaczany przez przekaznik sterowany z zarowki pozycyjnej.
W Białej możemy to zmotać jesli chcesz :)
Nawet jak będzie pod pozycyjkę podpięte to USB, może tylko zgaśnie pozycyjka? Po za tym spoko za pomoc na pewno skorzystam bo jestem słabiutki z elektryki :P

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6174
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gniazdo USB

Postautor: KLOSZ » 09 sie 2014, 21:33

Nie, na ogol nie zgasnie tylko pozycja tylko: albo zgasnie Ci pozycja i swiatla mijania, albo (zaleznie od wykonania instalacji) swiatlo mijania bedzie dzialalo, ale stracisz swiatla stopu, podswietlenie zegarow, kierunki i pozycje z tylu... tak czy siak, zaden z tych wariantow nie wygladfa fajnie w trasie nocą ;) .
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
wiesiek3d
stary Seveniarz
Posty: 1544
Rejestracja: 04 lip 2010, 21:35
Motocykl: ZRX 1200 S
Lokalizacja: Łagów

Re: Gniazdo USB

Postautor: wiesiek3d » 10 sie 2014, 09:56

Ale po co komplikować instalację, podłącz pod aku, chyba że chcesz aby zasilanie było dopiero po załączeniu pozycyjnych to wtedy instalacja Klosza.
Romet Pegaz - CZ 350 - ETZ 250 - GS 500 - CB 750 SF - VFR 800 FI - GSXR 1000 - CBF 600 SA - VFR 800 FI - CB 600 HORNET S - ST 1100 - FZS 1000 -BMW K1200 GT - ZRX 1200 S :)

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Gniazdo USB

Postautor: Hyde » 11 sie 2014, 18:02

Dokładnie, podobno gniazdo jest podświetlone ledówką, więc lepiej instalacja Klosza się sprawdzi.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości