Tylny amortyzator

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Dave79
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:16
Motocykl: Honda CB 750

Tylny amortyzator

Postautor: Dave79 » 14 mar 2014, 08:11

Witam
Chyba mam problem z tylnym lewym amortyzatorem. Przejechałem ostatnio ok 100 km a po dwóch dniach jak zajrzałem znowu do garażu pod lewym tylnym amorem była mała plamka oleju. Wachacz też taki tłusty a przy śrubie mocującej amortyzator do wachacza ewidentnie olej. na początku był pomysł że to może z silnika żę łańcuch zabiera czy cuś ale łańcuch i koło czyste i suche. Co z tym zrobić tzn. czy jest możliwość regeneracji, czy tylko wymiana. Jeżeli regeneracja to gdzie na śląsku? Na allegro znalazłem używki po 450 za sztukę. Drogo i nigdy nie wiadomo czy po paru kilometrach się nie rozciekną. A to wiosna panie sierżancie. Gdyby ktoś coś wiedział będę dzwięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Tylny amortyzator

Postautor: Hyde » 16 mar 2014, 10:45

Jak to jest tylko wyciek i nie ma poważniejszych uszkodzeń to można wydać parę złotych, bo jak jest zrobiona dobrze regeneracja to masz w sumie nowy dobry amortyzator, a nie tani i badziewski. Po za tym zrobił bym od razu dwa.

Tu mi w wyszukiwarce to wyskoczyło musisz tylko wybrać wujek Google ;-]

Awatar użytkownika
szamanek5
stary Seveniarz
Posty: 513
Rejestracja: 03 gru 2011, 00:56
Motocykl: RC42 96`
Lokalizacja: Białystok

Re: Tylny amortyzator

Postautor: szamanek5 » 17 mar 2014, 19:23

Urodziłem się po to by jeździć na moto ! ;)

lacris
Junior
Junior
Posty: 39
Rejestracja: 05 lip 2013, 12:32
Motocykl: CB 750 Seven Fifty 92r.
Lokalizacja: Siewierz (Śląskie)

Re: Tylny amortyzator

Postautor: lacris » 21 mar 2014, 21:25

ja kupiłem te chińczyki z ebaya, wyglądają ok, jutro dopiero będzie pierwsza jazda testowa - przegląd - także spokojnie, ale napisze jak się sprawują

[edited]

dziś jechałem bardzo spokojnie(raczej nie przekraczałem 90 km/h nie wiem ile jechałem bo licznik przestał działać... ) standardową polską drogą ze wsi a do wsi b (czyli trochę zakrętów, koleiny etc). Amorki ustawione na średnią twardość. Wydaję mi się że są ok - nie buja, moto jedzie stabilnie. Ale coś więcej to by można było powiedzieć po dłuższym użytkowniau

co do regeneracji Pan Guzik za regeneracje mojego zgiętego amora zażyczył sobie 450 zł więc troszkę dużo (bo za tyle można kupić nowego hagona) choć z drugiej strony nie dużo bo nowy oryginalny amor w aso do 2500zł za sztukę;)

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Tylny amortyzator

Postautor: Hyde » 24 mar 2014, 20:59

co do regeneracji Pan Guzik za regeneracje mojego zgiętego amora zażyczył sobie 450 zł więc troszkę dużo (bo za tyle można kupić nowego hagona) choć z drugiej strony nie dużo bo nowy oryginalny amor w aso do 2500zł za sztukę;)
dokładnie


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości