Sevena osłabła

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
watson
stary Seveniarz
Posty: 556
Rejestracja: 04 lis 2012, 11:10
Motocykl: SF, DL1000
Lokalizacja: Poznań

Sevena osłabła

Postautor: watson » 05 mar 2014, 14:22

Hej.

W ostatnich dniach zauważyłem dość niepokojące objawy w pracy silnika.
Rozgrzewa się jakby dłużej (niechętnie wchodzi na prawidłowe obroty), i trochę jakby niedomaga - jakbym jechał z pasażerem.

Zbiegło się to w czasie z wymianą oleju, filtra i... tankowaniem. Olej ten, co dotychczas (Motul 5100).

Jak sądzicie - lewa bena, czy coś poważniejszego? Miał ktoś przygody z chrzczonym paliwem?

EDIT: chyba jeszcze jakieś większe drgania generuje, ale nie wiem, może już widzę objawy, których nie ma.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6177
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sevena osłabła

Postautor: KLOSZ » 05 mar 2014, 14:42

Objawy moga wskazywac na lewą bene :)
Ja kiedys mialem taki efekt w sevenie jak mi sie gaziory przypchaly po tym jak zima mi z nich paliwo wyparowało. Kilkudziesieciokilometrowa sesja z sevenką na autostradzie rozwiazala problem (czyt. przepalowalem ja w te i nazad z Lodzi do Konina i jej przeszlo). Prawdopodobnie syf z gaziorow zostal przeciągnięty, a złe paliwo przepalone.
Sprobuj tej metody, a do tego zatankuj na jakiejs pewnej stacji, ktora prawdopodobnie nie chrzci paliwa i sprawdz efekty. Od tego bym zaczal.

Moze w sobote jakies spotkanie w polowie drogi miedzy Poznaniem a Łodzią na soczek?
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
watson
stary Seveniarz
Posty: 556
Rejestracja: 04 lis 2012, 11:10
Motocykl: SF, DL1000
Lokalizacja: Poznań

Re: Sevena osłabła

Postautor: watson » 05 mar 2014, 15:52

Dzięki, spróbuję przepalić. W sobotę dolewałem, potem wykręciłem jakieś 70 km, czyli akutat tyle, żeby została tylko nowa bena. Olej zmieniałem w niedzielę, od poniedziałku wydaje mi się, że chodzi gorzej.

Pomysł z sobotą jest zacny, gdyby nie fakt, że będę jakieś 900 km od Poznania.
Przed Wiśniówką cienko widzę jakieś spotkanie, najbliższe pół roku mam przejebane po dwakroć.

PS w międzyczasie rozmawiałem z kumplem, potwierdził obawy odnośnie beny, jak dowiedział się gdzie taknowałem. Na czarną listę trafia BP na skrzyżowaniu Wilczak/Serbska.

Awatar użytkownika
watson
stary Seveniarz
Posty: 556
Rejestracja: 04 lis 2012, 11:10
Motocykl: SF, DL1000
Lokalizacja: Poznań

Re: Sevena osłabła

Postautor: watson » 05 mar 2014, 17:18

Dolałem pół zbiornika ze zwyczajowej stacji - objawy zaczynają ustępować.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6177
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sevena osłabła

Postautor: KLOSZ » 05 mar 2014, 18:11

No prosze jak ladnie :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

graphia76
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2013, 08:59
Motocykl: CB 750 Seven Fifty
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Sevena osłabła

Postautor: graphia76 » 05 mar 2014, 20:21

Ale żeby Sevenka była tak wrażliwa na paliwo? No proszę jaka wrażliwa panienka :)
Mój znajomy wlał ze dwa litry ropy do zbiornika TDM zanim się zorientował co robi .... resztę uzupełnił benzyną i pojechał (TDM na gaźnikach). Ale nie jestem pewien czy ropa nie jest zdrowsza niż woda.... ale chyba jest :)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości