filtr paliwa, kranika

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
pysio102
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 201
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:45
Motocykl: Honda Cb 750 Seven Fifty,Mz ts

filtr paliwa, kranika

Postautor: pysio102 » 28 lut 2014, 21:14

CZas zacząć przygotowania do mojego drugiego sezonu z sevenką. I mam następujące dylematy:
Poszukuję filtra kranika takiego długiego co wchodzi do baku, nigdzie nie moge znalesc nowego, może bedzie pasował jakis inny -poratujcie info.

I jeszcze mam pytania, czy ktos z was ma zwykly filtr miedzy kranikiem a gaznikami?-taki za 5 zł jak do mz czy innych starych moto?
Na jeseni byłem na czyszczeniu gaznikow i zamontowali mi wlasnie takie cos, jak przyjechalem po moto to akurat bylo odpalone, wrocilem do domu schowalem na zimę, po miesiacu chcialem odpalic i lipa paliwo nie leci, zostawilem kranik na noc otwarty, rano odpalilo, miesiac pozniej powtorka z rozrywki, na bank przez to gów...Kolega mial tez takie cudo z tym ze mu stawało moto w trasie , wywalil i bylo po sprawie.

Drugie pytanko czy łancuch ma być tak mocno naprezony ze praktycznie sie nie ugina moze 1--1,5 cm?

Pytanie trzecie uszczelniacze do lag kupowac za 40 zł czy te za 80 ariette czy jakos tak?

Pytanie czwarte, czy laga ma wchodzic bez problemów w półkę pod zegary czy trzeba mocno się siłować aby one weszły- bo mam właśnie tak i nie wiem czy to normalne.

Pytanie piąte , taka blaszka z otworkami na kontrolki oleju,kierunkow - jak jest mocowana? na klej

z góry dzieki za odpowiedz

graphia76
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2013, 08:59
Motocykl: CB 750 Seven Fifty
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: filtr paliwa, kranika

Postautor: graphia76 » 01 mar 2014, 08:38

Łańcuch ciut zluźnij.
Kupisz droższe - pojeździsz dłużej - takie moje zdanie.
Laga ma wchodzić wsuwana siła ręki, ma wejść z delikatnym oporem - ale najpierw zluźnij śrubę główki ramy.
Nie wiem :)

Awatar użytkownika
Mariusz
Dziadek Druid
Posty: 906
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:11
Motocykl: CBF 1000
Lokalizacja: PZ Pobiedziska

Re: filtr paliwa, kranika

Postautor: Mariusz » 01 mar 2014, 09:44

1 - żadnych dodatkowych filtrów
2 - 3,5-4 cm
3 - za 80 zł
4 - tak jak pisze graphia
5 - chyba na klej

Awatar użytkownika
pysio102
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 201
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:45
Motocykl: Honda Cb 750 Seven Fifty,Mz ts

Re: filtr paliwa, kranika

Postautor: pysio102 » 02 maja 2014, 11:28

Jeszcze pare pytań:
Jaki olej do lag? teraz mam 15 w
Czy w motocyklu się woskuje bak?
co zrobić jak się przekręciło śrube przy ladze( ta która zaciska lage na ośce -sa po 2 takie śruby przy każdej ladze-i dlaczego one tak słabo się dokrecaja, tzn nie można dobrze dokręcić bo się przekręcają, koło mi odpadnac może przez to? :roll:
co to za czarna nakretka u dołu silnika z napisem nie otwierac? :roll: :naughty:

Dlaczego po wyciagnieciu wczoraj motocykla po zimowaniu z myslą o pojechaniu nim do pracy dzisiaj, teraz jest 5 stoponi ,a zapowiadali 20 :mlotek:

kasprzak
Junior
Junior
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2013, 08:12
Motocykl: seven '93
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: filtr paliwa, kranika

Postautor: kasprzak » 05 maja 2014, 21:20

1) 15 W bedzie ok
2) a co to szkodzi ?
3) mozesz spróbować zrobić gwint na większą śrubę lub kupić wkładki do naprawy zepsutego
4) temat był na forum, japonczyki piszą nie otwierac - nie otwieram :D

5) zycie

Awatar użytkownika
Mariusz
Dziadek Druid
Posty: 906
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:11
Motocykl: CBF 1000
Lokalizacja: PZ Pobiedziska

Re: filtr paliwa, kranika

Postautor: Mariusz » 06 maja 2014, 12:15

5) wczoraj i dzisiaj wyjeżdżałem (godz. 6,30) przy temp. 2,5 stopnia - można :)

Awatar użytkownika
pysio102
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 201
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:45
Motocykl: Honda Cb 750 Seven Fifty,Mz ts

Re: filtr paliwa, kranika

Postautor: pysio102 » 06 maja 2014, 12:57

dzięki za odp,
co do wosku to nie wiem jak będzie wykładał na naklejce dlatego wolalem się zapytac :rock:


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości