Klejenie plastików, jaki klej?

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
memil

Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: memil » 26 sty 2010, 22:18

Witam. W związku z dużymi mrozami wyciągnąłem wkońcu akumulator z moto. Przy okazji zauważyłem, że plastikowa osłona pod siedzeniem, przeciwna do tej za którą ukryty jest akumulator (chyba trochę zawile piszę) ma jeden wyłamany wcisk, jak również przy mocowaniu śrubą od strony siedzenia plastik jest wyłamany. W efekcie osłona trzyma się tylko na jednym wcisku. Widać ślady klejenia, któryś z poprzednich właścicieli musiał to kleić, jednak mocowania puściły. Mam pytanie, czym to kleić? Potrzebuję dobrego kleju za rozsądne pieniądze. Czy też olać sprawę i oddać do spawania? Doradźcie coś proszę.

blacktomato
Beniamin
Beniamin
Posty: 53
Rejestracja: 11 lip 2009, 21:43
Motocykl: honda cb seven fifty 2001

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: blacktomato » 26 sty 2010, 22:31

Podejrzewam, że w to wątpię żeby "jakiś" klej to ci skleił i utrzymał podczas eksploatacji. Proponuję to pospawać. Zaden klej do tej pory który próbowałem użyć lub czynili to moi poprzednicy nie wytrzymał.
Blacktomato
Żyj chwilą-nie chwilę..............

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: brakus » 26 sty 2010, 22:33

Miałem ten sam problem. Po wielu próbach klejenia oddałem plastiki do spawania.
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

Awatar użytkownika
Czyzyk
Senior
Senior
Posty: 135
Rejestracja: 30 wrz 2008, 22:07
Motocykl: Honda CB Seven Fifti. Viadro
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: Czyzyk » 26 sty 2010, 22:53

Klej\iłem ten sam defekt ,poxipolem ,klejem do plastików i innymi wynalazkami na szybko.Nie dało rady, :dupa: spróbuje jeszcze żywicą epoxydową ,jak nie wyda dam do (spawania)

Awatar użytkownika
152mm
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 186
Rejestracja: 10 lis 2009, 20:11
Motocykl: Honda CB1300,K750,SHL
Lokalizacja: Bochnia (Małopolska)

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: 152mm » 27 sty 2010, 07:27

;)

Awatar użytkownika
jaqbik
zbokus maximus
Posty: 866
Rejestracja: 20 lip 2005, 12:39
Motocykl: GQO K1200R
Lokalizacja: Poznań

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: jaqbik » 27 sty 2010, 11:27

Noo, jak sobie chcesz kartony posklejać 8)
A nie plastiki w moto - daj do spawania, koszt niewielki a efekt duużo pewniejszy.
"Kiedy czuję pęd powietrza
i w kolejny zakręt składam się..."

piotreek
stary Seveniarz
Posty: 326
Rejestracja: 14 sie 2006, 09:56
Lokalizacja: Opolskie/Kluczbork

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: piotreek » 27 sty 2010, 14:01

Ja uchwyt pod wkręt w boczku kleiłem poxipolem. Pierwsze podejście się nie powiodło, po jakimś czasie odpadło, kolejne podejście to poxipol i na nie wyschnięty kropelka, od wakacji działa jak powinno :D

Awatar użytkownika
152mm
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 186
Rejestracja: 10 lis 2009, 20:11
Motocykl: Honda CB1300,K750,SHL
Lokalizacja: Bochnia (Małopolska)

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: 152mm » 27 sty 2010, 17:29

http://www.allegro.pl/item889150092_spa ... _w_wa.html zależy w co się chcesz bawić czy w klejenie czy spawanie w sumie to i to nie zginie w przyszłości coraz więcej plastiku w motocyklach :rotfl:
;)

GADA
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2010, 15:24
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: GADA » 27 sty 2010, 17:55

ja zakupiłem zestaw naprawczy żywica+mata 16 pln, kilka warstw i trzyma jak smok a starczy na 20 takich akcji albo i lepiej mi pękł ten bolec :) ale dałem rade :jupi:

Awatar użytkownika
sztylu
stary Seveniarz
Posty: 559
Rejestracja: 27 cze 2009, 20:29
Motocykl: HONDA CB 750 1992 r.
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: sztylu » 27 sty 2010, 17:59

To ABS da się to skleić np POXIPOLEM (lub inną żywicą epoksydową wbraw pozorom to to samo) ale nie na styk czoło czoło, tylko wklejając dodatkowy plastik lub metal na zakładkę. Ten plastik też z ABSu lub z PCV nie może być PP lub PE. Spawanie też jest nieciekawe bo to cienki plastik i lakier lubi się wybrzuszać. Ja pospawałem ale oddawałem później do malowania.
Jeszcze nie jedną paranoję przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!

Awatar użytkownika
152mm
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 186
Rejestracja: 10 lis 2009, 20:11
Motocykl: Honda CB1300,K750,SHL
Lokalizacja: Bochnia (Małopolska)

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: 152mm » 27 sty 2010, 18:02

dla chcącego nic trudnego :P
;)

Awatar użytkownika
dejwirat
Beniamin
Beniamin
Posty: 67
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:15
Motocykl: Seven
Lokalizacja: łódź

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: dejwirat » 27 sty 2010, 20:09

Z żywicą i do tego matą to nie jest zły pomysł. Mój sposób na takie defekty to : zgrzać te dwa elementy lutownicą pistoletową-dość solidnie ,by obydwa elementy chociaż w kilku miejscach się zlały ,a następnie oblewamy to cudownym klejem o nazwie "DISTAL" ,który skądinąd też jest żywicą ; i to pozostawić na 48 godz. w temp pokojowej :naughty: ów. Dawno się tak nie napisałem.

memil

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: memil » 31 sty 2010, 19:11

Dziękuję wszystkim za porady. Poszukam jakiegoś spawacza plastików w okolicy. Zobaczę jaka cena. Chociaż rozwiązanie z lutownicą i distalem równie interesujące.

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: LuTo » 01 lut 2010, 09:04

Zobaczę jaka cena.
Myślę, że będzie Cię to kosztowało jakieś symboliczne kilkanaście złociszy
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
sztylu
stary Seveniarz
Posty: 559
Rejestracja: 27 cze 2009, 20:29
Motocykl: HONDA CB 750 1992 r.
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: sztylu » 02 lut 2010, 08:53

Jak już obczaisz za ile to napisz dla potomnych niech wiedzą ile to kosztuje. Napisz także czy w czasie spawania nie powybrzuszał ci się lakier. Wprawdzie ja miałem spory ubytek i napawałem to tworzywo no i mi nie zależało, ale jednak może to być problem (choć nie chcę straszyć zapytaj spawacza). W okolicy Zabrza mogę polecić miejsce gdzie to Ci zrobią.
Jeszcze nie jedną paranoję przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!

memil

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: memil » 02 lut 2010, 17:37

Byłem dziś u fachowca w Ostrowcu Św (niedaleko mnie). Gość podjął się roboty (spawania), cena za jeden wcisk i ubytek przy mocowaniu śrubą - umówiliśmy się na 10 PLN. Cena rzeczywiście śmieszna. Chociaż jutro wyrażę sie co do rzetelności, bo jutro będę odbierał boczek, ewentualnie mogę wrzucić jakąś fotkę. Za takie pieniądze nie chce mi się samemu kleić. Chociaż przez to minęło mnie piwko z kolegą, bo jego znajomy ma lutownicę do plastików (cokolwiek to jest). Mięliścmy zamknąć się w garażu i "naprawiać", hihi.

Awatar użytkownika
sztylu
stary Seveniarz
Posty: 559
Rejestracja: 27 cze 2009, 20:29
Motocykl: HONDA CB 750 1992 r.
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: sztylu » 02 lut 2010, 18:19

Trzeba było boczek oddać do spawania fachurze, a piwko i tak z kolegą zrobić :-)
Jeszcze nie jedną paranoję przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: brakus » 03 lut 2010, 01:11

Spawanie plastików jest tanie bo i sprzęt i materiały można kupić za grosze. Technologia mało skomplikowana. Też polecam oddawać prace do fachowca.
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

memil

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: memil » 04 lut 2010, 10:13

Sztylu, piwko i tak kiedyś z tym kolegą zrobię. Zresztą nie raz już robiliśmy. W sumie to on chyba najbardziej przekonał mnie na wymianę skutera na coś większego. Nie żałuję. A co do boczka, na zewnątrz wygląda normalnie, no i trzyma dobrze teraz. Czyli ogólnie jestem zadowolony.

albert80
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:55
Motocykl: CB 750 RC42

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: albert80 » 07 sty 2011, 20:32

Mógłby ktoś wrzucić zdjęcia górnego zaczepu osłony (boczka) lewej lub prawej bo zaczepy są chyba takie same? Niestety mam je ułamane i nie wiem jak to powinno wyglądać.

Awatar użytkownika
waldi750
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 27 gru 2010, 16:17
Motocykl: nighthawk750
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: waldi750 » 08 sty 2011, 22:46

Miałem podobny problem swoim Nighthawku, jak mi zaśpiewał ile chce z spawanie i lakierowanie :fuck: szybko poszedłem po rozum do łba, to jest tworzywo ABS, więc sprawdzony przeze mnie klejem jest klej dwuskładnikowy w czarnych złącznych razem dozownikach przypominających strzykawki produkt USA (licencja).
Otóż nie kleiłem tego wcisku od osłony, tylko dobrze wyczyściłem miejsce podstawy gdzie się wykruszył i z tego kleju spokojnie nadlewałem taki w kształcie sopla nadlew, szybko wiąże, następnego dnia pilniczkiem iglaczkiem odrobiłem na wzór ten nadlew i chodziło extra (dobrze jest prysnąć gumowe krążki w które wchodzą wchodzą te wciski smarem teflonowym do uszczelek) Co do uchwytu mocującego plastyk (zadupek) śrubą do ramy pod siedzeniem, to skleiłem tym klejem to ucho na śrubę i na to po dokładnym oczyszczeniu dokleiłem odpowiednią metalową podkładkę do śrub trzyma jak talala.
Może się przydadzą moje eksperymenty

pozdrawiam
MOTOCYKL oraz władza i małżeństwo nie znoszą wspólników.

albert80
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:55
Motocykl: CB 750 RC42

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: albert80 » 09 sty 2011, 21:54

Chodziło mi właśnie o ten uchwyt na śrubę pod siedzeniem. Tych uchwytów nie posiadam bo są wyłamane ale zrobię jak mówisz tzn. postaram się dorobić te uchwyty i całość wzmocnić podkładką stalową oraz klejem dwuskładnikowym-distal. Dzięki za podpowiedz :spoko:

Awatar użytkownika
waldi750
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 27 gru 2010, 16:17
Motocykl: nighthawk750
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: waldi750 » 10 sty 2011, 19:33

Chodziło mi właśnie o ten uchwyt na śrubę pod siedzeniem. Tych uchwytów nie posiadam bo są wyłamane ale zrobię jak mówisz tzn. postaram się dorobić te uchwyty i całość wzmocnić podkładką stalową oraz klejem dwuskładnikowym-distal. Dzięki za podpowiedz :spoko:
Witam, Distala nie praktykowałem lecz ten i u mnie zdał egzamin, podczas zamykania trzeba uważać aby nie włożyć odwrotnie kapturka na końcówki pojemników, zresztą jest tam takie wcięcie z jednej strony , bo wchodzi w reakcję i klops :-)
http://moto.allegro.pl/klej-dwuskladnik ... 30968.html
miłej pracy :-)
MOTOCYKL oraz władza i małżeństwo nie znoszą wspólników.

Awatar użytkownika
lenku
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2010, 19:38
Motocykl: CB750 SF 1993r
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: lenku » 03 lut 2011, 18:56

właśnie używałem tego kleju co waldi zapodał - wiąże jak sam skurczybyk :) zobaczymy jaksię będzie podczas eksploatacji boczek zachowywał

Awatar użytkownika
davidson
Wampir
Posty: 570
Rejestracja: 10 gru 2006, 10:42
Motocykl: EX sevenfifty:) XJR 1300
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Klejenie plastików, jaki klej?

Postautor: davidson » 07 lut 2011, 09:17

Miałem to samo, widać to wada tych elementów. Po drugim klejeniu postanowiłem to olać i tak jeździłem przez kolejne 3 lata i było dobrze, boczków nie pogubiłem ;)
生まれた野生する
Obrazek


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zajc i 89 gości