Szyba turystyczna

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
szopeno69
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2015, 23:35
Motocykl: cb seven fifty, simson awo1958

Szyba turystyczna

Postautor: szopeno69 » 11 lip 2019, 17:44

Witam czy ktoś z was używa w swojej sevence szyby turystycznej tzw uniwersalnej do nakedow np Puig Mra lub innej, która może polecić. Ja w swojej SF zamontowałem taka owiewkę nad zegary i g. To daje. Dodam że sevenka to mój docelowy i ukochany Moto więc za porady w stylu jak chcesz całkowitej ochrony od wiatru to kup kredens w stylu paneurope z góry dziękuję. Chce jakaś sensowna ochronę która da komfort przy prędkości 120/140 pozdrawiam

Awatar użytkownika
sebi_x
stary Seveniarz
Posty: 308
Rejestracja: 10 lut 2005, 08:12
Motocykl: '92 SF+'12 CBF1000
Lokalizacja: okolice Gdyni (Połchowo)

Re: Szyba turystyczna

Postautor: sebi_x » 11 lip 2019, 18:12

Zjeść ciastko i mieć ciastko? Jak chcesz mieć nakeda, to nie masz dobrej ochrony. Ja miałem typowego puig, ale.... to g daje. No może jedynie ze kurtka nieco mniej upaskudzona. Za to głośniej. Teraz zdjąłem bo to w końcu klimat nakeda i do 120 wystarczy, a na dłuższe trasy mam coś z owiewkami. Jak chcesz to załóż sobie wielki ekran, ale to moim zdaniem psuje wygląd straszliwie.
"...gdybym chciał się tam po prostu dostać, pojechałbym pociągiem..."

"Zawsze warto – żeby kiedyś nie mieć kaca
– zrobić coś, co się być może nie opłaca" (J.Kofta)

Sebi

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1328
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: Szyba turystyczna

Postautor: bogd74 » 11 lip 2019, 18:43

Mała mi dużo dała...do 140-150km/h robiła robote....teraz mam w zanadrzu coś większego ale to...chyba nie w tym sezonie...ja i NH wyeliminowani :(

Awatar użytkownika
Hondafan
stary Seveniarz
Posty: 254
Rejestracja: 20 lip 2017, 13:21
Motocykl: CB 750 SF
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Szyba turystyczna

Postautor: Hondafan » 12 lip 2019, 18:08

mam https://puig.pl/2189-5581-owiewka-uniwe ... iemniany_h wyraźnie poprawił się komfort i znacznie powiększył hałas, a wygląd mimo, że kocham klasyczna linię SF zaakceptowałem...niestety mam 190cm i ten hałas był nieznośny bez stoperów ani rusz, więc dołożyłem deflektor taki https://www.mps-akcesoria.pl/deflektory ... arwny.html komfort jest naprawdę duży w końcu przenosi mi wiatr nad wizjer kasku bo z sama szybą dawało centralnie w wizjer, hałas minimalnie się zmniejszył ale bez stoperów raczej już się nie ruszam przynajmniej dalej...wygląd, deflektor załamał linię i ledwo to akceptuję...ale, że mam swoje lata, komfort zaczynam przedkładać nad piękno...to tak zostanie tym bardziej, że moja babcia SF jest skonfigurowana na dalsze podróże: owiewki jak wyżej, kpl dużych kufrów i nawet olejarka łańcucha jest...z tego UJMa zrobiłem turystyka, którego można oczywiście szybko przerobić na co się chcę...taki urok tego pięknego motocykla...
Klasyczny TS i :calus_dupa:

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Szyba turystyczna

Postautor: KLOSZ » 12 lip 2019, 20:41

Ja miałem u siebie w sevence dwuczęściową, regulowaną szybę Puig Up&Down i super dawała radę, ale...duża była :)

O taka:
https://defender.net.pl/product-pol-129 ... -Down.html

To ta po prawej z otwartym kufrem:
20090628.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Hondafan
stary Seveniarz
Posty: 254
Rejestracja: 20 lip 2017, 13:21
Motocykl: CB 750 SF
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Szyba turystyczna

Postautor: Hondafan » 13 lip 2019, 10:18

jak widać po wymiarach...moja jest większa niż Klosza (szersza, a nad lampą tyle samo)...dlatego wybrałem rangera, a i tak 45 cm nad lampą przy 190cm wzrostu okazało się za mało...dlatego doszedł deflektor...
Klasyczny TS i :calus_dupa:

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1328
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: Szyba turystyczna

Postautor: bogd74 » 30 lip 2019, 02:28

Ja potestuje z taką szybką Five Stars zobaczymy jak się będzie zachowywała- zawsze można zdemontować i na allegro :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Skrytobojca
Beniamin
Beniamin
Posty: 85
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:45
Motocykl: Seven-Fifty 96r
Lokalizacja: Rumia

Re: Szyba turystyczna

Postautor: Skrytobojca » 31 lip 2019, 09:00

Miałem taką, pożyczyłem od kolegi. Przy moim wzroście 187cm, strumień wiatru trafiał prosto w szyję i kask. Szum wiatru nieznośny już nawet przy 60km/h, szyba zdemontowana po paru km do kufra, lepiej bez.

Awatar użytkownika
pysio102
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 201
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:45
Motocykl: Honda Cb 750 Seven Fifty,Mz ts

Re: Szyba turystyczna

Postautor: pysio102 » 12 wrz 2019, 20:58

ja kupiłem 2 miesiące temu tą

https://puig.pl/2186-5579-owiewka-uniwe ... roczysty_w

Mój wzrost 173cm. Mam bardzo duży kask, ( nie głowe) z bardzo słabym wygłuszeniem .Szyba kończy mi się na wysokości krtani-brody. Wcześniej na otwartych przestrzeniach to predkośc z jaką dawałem jechać stale to coś koło 100 km/h.Po zamontowaniu szyby wzrosło do 120 /140 ( w zależności od wiatru) komfort prowadzenia motocykla wzrósł znacznie . Minus taki że w tym kasku jazda jest nie do zniesienia. ( czuje się jak bym stał przy startującym samolocie ). Kolejny minus , jeden punkt mocowania , wiec może być problem z dołożeniem deflektora. Jest taka sama szyba z dwoma punktami , i kosztuje 100 więcej.
Przy jeździe trochę drga , ale nic się nie luzuje itp, a o to trochę się bałem, spokojnie wytrzymuje 160km/h.
Szyba płaska, lepiej by się zachowywała jak by na samej górze była wywinięta do przodu , wtedy strumień powietrza szedł by wyżej .
Reasumując , szyba ok, musze tylko popracowac nad wyciszeniem kasku , albo jego zmianą .

Awatar użytkownika
carlos74
stary Seveniarz
Posty: 490
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:42
Motocykl: 93`CB750 F2
Lokalizacja: GdziesZaOdra

Re: Szyba turystyczna

Postautor: carlos74 » 16 wrz 2019, 08:33

ja kupiłem 2 miesiące temu tą

https://puig.pl/2186-5579-owiewka-uniwe ... roczysty_w

Mój wzrost 173cm. Mam bardzo duży kask, ( nie głowe) z bardzo słabym wygłuszeniem .Szyba kończy mi się na wysokości krtani-brody. Wcześniej na otwartych przestrzeniach to predkośc z jaką dawałem jechać stale to coś koło 100 km/h.Po zamontowaniu szyby wzrosło do 120 /140 ( w zależności od wiatru) komfort prowadzenia motocykla wzrósł znacznie . Minus taki że w tym kasku jazda jest nie do zniesienia. ( czuje się jak bym stał przy startującym samolocie ). Kolejny minus , jeden punkt mocowania , wiec może być problem z dołożeniem deflektora. Jest taka sama szyba z dwoma punktami , i kosztuje 100 więcej.
Przy jeździe trochę drga , ale nic się nie luzuje itp, a o to trochę się bałem, spokojnie wytrzymuje 160km/h.
Szyba płaska, lepiej by się zachowywała jak by na samej górze była wywinięta do przodu , wtedy strumień powietrza szedł by wyżej .
Reasumując , szyba ok, musze tylko popracowac nad wyciszeniem kasku , albo jego zmianą .
Ja mam podobna(moze i taka sama), zakladam ja tylko do dalszych przelotow. Podoba mi sie mocowanie dlatego ze szybko mozna zamontowac i zdemontowac. Do 200 sie trzyma dalej nie wiem bo szybciej nie da rady ;-).

Taka tez jeszcze mam w garazu lezec, ona "cos tam" daje ale nie ma porownania do tej na zdjeciu.
https://www.louis.de/artikel/puig-mini- ... c3374d8676
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rewy
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2019, 09:31
Motocykl: Honda
Lokalizacja: Tczew

Re: Szyba turystyczna

Postautor: Rewy » 28 lis 2019, 12:53

Siemanko. Czy przy 190 znajdę szybę, która chociaż cokolwiek będzie osłaniała? D:

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1328
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: Szyba turystyczna

Postautor: bogd74 » 30 lis 2019, 16:36

Nie


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości